Microsoft to konečně přiznal: Surface RT nikdo nechce. Ztráta je neskutečných 900 milionů dolarů

Microsoft to konečně přiznal: Surface RT nikdo nechce. Ztráta je neskutečných 900 milionů dolarů

Konečně je oficiální to, co jsme už dlouho tušili: Surface RT od Microsoftu je totální průšvih. Je velmi těžké najít byť jedinou pozitivní recenzi na Windows RT a tím spíš na Microsoft Surface s Windows RT – tak asi není divu, že uvedení tabletu na trh následovala tak strašlivá ostuda.

Ta zpráva přišla jen pár dnů poté, co Microsoft srazil ceny Surface RT na 150 dolarů: Společnost si musela odepsat dechberoucích 900 milionů za neprodané tablety v minulém čtvrtletí. To, že Microsoft vůbec částku zveřejnil, samo o sobě něco vypovídá. Ano, je to až tak zlé. Společnost se musela nyní zpovídat investorům, proč nesplnila očekávání Wall Street.

Smutné na celé věci je, že samotný Surface není, co se týče hardwaru, vůbec špatný. Jedná se o zajímavý, půvabný přístroj, který si sám o sobě jistě získal nejedno srdce. Problém leží jinde. Ve Windows RT.

Windows RT byl od začátku chybou – žárlivou reakcí na iPad

Windows RT byl od začátku chybou, ukvapenou reakcí na uvedení iPadu a řady tabletů Androidu, zaplavujících trh. Stahuje Microsoft do bláta tam, kde se měla společnost jen tiše vytratit z boje. Surface se bohužel stal součástí nefunkčního ekosystému. Dočkal se jen kritiky: za UI, nedostatek aplikací (60 000 není mnoho v porovnání se 400 000 aplikacemi Applu pro jeho tablety) nebo třeba za to, že se z něj člověk nedostal ani na Outlook.

Od Microsoftu bylo samotné uvedení Surface na trh riskantním krokem. Společnost se dlouho zaměřovala pouze na stolní počítače a byla úspěšná. Surface RT a jeho úspěšnější mladší brácha Pro ovšem přitáhly obrovskou pozornost k tabletům s Windows 8 – mnohem větší, než by si představoval třeba Samsung, HP nebo Dell. Produktová řada přiměla mnoho technologických gigantů zpozornět, zejména když Microsoft oznámil vývoj vlastního prvotřídního hardwaru. Bez Surface by svět tabletů s Windows 8 byl stejně neživotný a nudný, jako svět laptopů s Windows 8.

Dvakrát do stejné řeky… Poučí se Microsoft?

Microsoft se v nejbližší době chystá uvést novou řadu tabletů Surface a přes současné špatné zprávy je pravděpodobné, že Microsoft ohlásí i další generaci tabletů Surface RT s mnohem nižší zaváděcí cenou. Microsoft je zkrátka společností, která si dělá, co sakra zrovna chce, a to i když její produkty nikdo nekupuje. Poučí se ze svých draze zaplacených chyb?

Zdroje:

https://mashable.com/2013/07/19/surface-rt-failure/

https://techcrunch.com/2013/07/18/microsoft-finally-reveals-that-no-one-wants-the-surface-rt/

Zdroj obrázku:

https://techcrunch.com/2013/07/18/microsoft-finally-reveals-that-no-one-wants-the-surface-rt/

Komentáře

Nahoru