Microsoft tajně navštěvuje každý zabezpečený https odkaz, který pošlete přes Skype

Microsoft tajně navštěvuje každý zabezpečený https odkaz, který pošlete přes Skype

Microsoft údajně sleduje každý jednotlivý https odkaz, který uživatelé odešlou přes Skype. To i přesto, že společnost již mnohokrát uznala, že osobní údaje zákazníků jsou jedním z důležitých témat.

IP adresa z Redmondu

Heise Online tvrdí, že nějaká IP adresa z Redmondu navštěvuje každý https odkaz uvedený při rozhovoru na Skypu, a to i přesto, že zasílané informace mají být soukromé.K otestování tohoto tvrzení byly v rámci běžné konverzace poslány dvě různé https url adresy. A navštíveny byly skutečně i odkazy na zabezpečené stránky se zašifrovaným obsahem a klíčem obsaženým v url. Microsoft se ale nezalekl právě ani toho https, které by mělo značit, že jde o soukromou věc, a odkazy navštívil.

Zatímco redmondský gigant o případném sledování https url adres nic neřekl, jeden z odstavců v prohlášení o zásadách osobních údajů Microsoftu vlastně povoluje jakýkoliv pokus o přístup k uživatelům během jejich rozhovorů. V rámci zpětné vazby a udržování bezpečnosti samozřejmě.

Má to povolené

„Skype může používat automatické skenování v rámci zpráv a SMS, aby (a) identifikoval podezřelý spam a/nebo (b) identifikoval url adresy, které již dříve byly označeny jako spam, podvody nebo phishing odkazy,“ stojí v prohlášení.

Pokud je na vás toto odborné vyjádření prostě moc, vězet, že je tam v podstatě napsáno, že Microsoft kontroluje odkazy, které posíláte svým kontaktům, pro vaši osobní bezpečnost a snaží se blokovat škodlivé url, které by mohly být použity na phishing nebo spamování.

Ztráta soukromí

Také vás napadá otázka, co všechno o nás vlastně ve skutečnosti takové firmy, jejichž produkty používáme, ví? Nezbývá nám nic jiného, než se uklidňovat skutečností, že tyhle všechny informace o nás probírá jen nějaký stroj, opravdu za tím nestojí žádný člověk, který by se všemi daty prokousával. A stroj nebude nikomu vykládat ani ty největší pikantnosti, které se o nás dozví.

Zdroj: news.softpedia.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru