Dnes vyšlo 1 článků

Microsoft Store – co to je? A kdy to bude i v Evropě?

Už jste někdy slyšeli o kamenném obchodě od Microsoftu? Asi ne, protože existují jenom v Americe a je jich málo. A protože Apple rozhodil již dříve své sítě a dnes můžete už v každém větším městě najít nějakou jablíčkovou prodejnu, Microsoft se zalekl. A aby mu neujel vlak, oznámil, že má v plánu otevřít Microsoft Store (MS) i v Evropě. Kdy se tak stane? Odhady jsou někdy kolem března 2013.

Microsoft si zatím s kamennými obchody neví moc rady. Zatím disponuje obchody v USA, Kanadě, a Portoriku. Evropa zatím zřejmě nebyla pro Microsoft prioritou. Teď to však hodlá  změnit. Na evropském kontinentu chce Microsoft zkusit nejprve ve Velké Británii, kde momentálně vyjednává s prodejci.

Uspěje koncept Microsoft Store i v Evropě?

Svým způsobem pánové v managementu zaspali a mají se hodně co učit. Třeba od Applu, který disponuje nejen dostatečným softwarem, ale nabízí i vlastní hardware od sluchátek až po laptopy, přičemž je nabízí ve vlastních obchodech, které jsou naprosto dokonalé, alespoň si to Apple myslí. Ale díky tomu, že Apple má své prodejny po celém světě, tak se mu samozjřemě zvyšuje prodejnost a tím i zisk. Přičemž toto zjistil i Microsoft, sice trochu pozdě, ale lepší pozdě než-li později.

Proč tedy Microsoft masově neotevře nové prodejny? Protože nemá co nabídnout, resp. má, ale jedná se především o software a ten si většina lidí objedná přes internet, než aby si pro něj šla do prodejny. Staví se hlavně na zařízeních. Ano, Microsoft má Xbox a Surface, ale pořád je to málo. Řešením by možná bylo, kdyby nabízel i zařízení OEM výrobců. Ale třeba přijde i se Surface telefonem a třeba i s něčím co se podobá SmartTV. Uvidíme, jak se MS Store uchytne.

Zdroje:

https://svetmicrosoftu.cz/je-libo-microsoft-store/

https://www.zdnet.com/blog/london/microsoft-marks-march-2013-for-london-retail-store-opening/5417

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru