Microsoft spustil Skype Lite pro rozvojové státy

CEO Microsoftu, Satya Nadella, včera na události v indické Mumbai oznámil zahájení Skype Lite. Tato verze Skypu je určená pro Android telefony a země, kde mají uživatelé k dispozici pouze omezené připojení k internetu.

Nová aplikace zabírá pouze 13 MB prostoru a bude podporovat devět regionálních jazyků. Umožňuje číst a odpovídat na SMS zprávy a obsahuje i nástroj, který pomáhá sledovat využití mobilních dat. Existují také chatboty, které budou uživatele informovat o novinkách ze světa a sportovních výsledcích. Svého bota má třeba i Skyscanner, aby mohli uživatelé najít výhodné letecké nabídky.

announcing-skype-lite

Spolupráce s vládou

Microsoft také integroval Aadhaar, dvanáctimístné identifikační číslo osoby, používané v Indii. Lidé jsou schopní jej zadat přímo do Skype Lite a tím se ztotožnit při komunikaci s úřady. Po skončení hovoru by pak měly být všechny záznamy o uskutečněném volání odstraněny.

aadhaar

Skype Lite je dostupný v Google Play. Koneckonců nainstalovat si ho můžete i v České republice, své důvody to má. Například Facebook Lite si spousta lidí instaluje proto, že zabírá daleko méně než velká aplikace Facebooku.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru