Microsoft spolupracuje s Prahou

Microsoft spolupracuje s Prahou

Softwarový gigant Microsoft spolupracuje s městem Praha na projektu pro otevřená data. Prozatím pracuje na programu CityNext pouze s hlavním městem, avšak plánuje oslovení dalších prvků státní správy v ostatních krajích České republiky. 

Projekt Microsoftu má pomoci státním institucím roztřídit data, na jejichž základě postaví nové služby pro občany a zefektivní tak mnoho činností. Tento projekt nese název CityNext a byl spuštěn před několika měsíci na konferenci v americkém městě Houston. Nyní má dorazit i do střední a východní Evropy.

Součástí tohoto programu je především práce s obrovským množstvím dat, jejichž setřídění může napomoci k předpovědi dopravních zácep, kriminality a může pomoci i při rozhodování o výstavbě a podobně.

Šéfka Microsoftu pro veřejný sektor ve střední a východní Evropě Trudy Norris-Grey řekla v rozhovoru pro E15.cz následující:

Hlavní město Praha má velké množství dat, nejsou ale roztříděna. Chceme městu pomoci dát tyto informace do podoby, kterou je možné prezentovat a využívat.

Výsledkem projektu má být „Prague City Dashboard“, neboli aplikace, ve které uvidíme v reálném čase informace o fungování města.

 

 

 

Štítky: , ,

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru