Microsoft se vyjádřil k Windows Blue

Microsoft se vyjádřil k Windows Blue

Windows Blue jsou skutečné a přijdou do konce roku. Marketingová šéfka Windows Tami Reller potvrdila, že další významná aktualizace Windows 8 s kódovým označením „Blue“ by měla přijít o prázdninách letošního roku.

„Blue“ je vlastně vnitřní kódové označení pro aktualizaci a konečný produkt bude mít jiný název, Reller ale neuvedla, jaký. S Blue má prý Microsoft tři hlavní cíle:

  • vyvíjení Windows 8 pro dotyk
  • řešení zpětné vazby od zákazníků
  • podpora nových faktorů (konkrétně displejů o velikosti 7 a 8 palců)

Ten poslední bod je asi nejdůležitější, protože až do této chvíle čelili výrobci při vývoji malých Windows 8 zařízení velkým technickým překážkám. Také to znamená, že Windows tablety (jako například Acer Iconia W3) budou moci přímo soutěžit s produkty jako je Kindle Fire HD a iPad mini.

Windows 8 = základ pro mobilní počítače

„To, co jsme udělali v systému Windows 8, opravdu položilo základy pro využívání mobilních počítačů obecně, ať už to byly tablety nebo více mobilní počítače,“ uvedla Reller v rozhovoru pro Mashable. „Všechno v Blue je pokračováním této vize.“

Kromě menších velikostí obrazovky bude Windows Blue podporovat nadcházející procesory Intel Core (Haswell) a Atom (Bay Trail), stejně jako nové ARM čipy Qualcomm (Snapdragon 800) a Nvidia (Tegra 4).

Reller neupřesnila konkrétní rysy Blue v reakci na zpětnou vazbu zákazníků včetně tolik diskutovaného možného návratu tlačítka Start, ale uvedla, že Microsoft nabídne další informace v příštích týdnech prostřednictvím BUILD developer konference.

Windows Blue by měl být update, ne upgrade, řekla Reller. Nicméně nepotvrdila, že to znamená, že by to pro stávající uživatele Windows 8 bylo zdarma.

Co byste vy chtěli vidět v konečné verzi Windows Blue?

Zdroj: mashable.com

Komentáře

Nahoru