Microsoft se v kontroverzní reklamě chválí zřejmě zmanipulovanou anketou

Microsoft se v kontroverzní reklamě chválí zřejmě zmanipulovanou anketou

Na amerických televizích se v pondělí objevil nový reklamní spot Microsoftu. Spot prostřednictvím smartphonu Nokia Lumia 920 propaguje systém Windows Phone. Podoba reklamy i její pozadí je ovšem poněkud kontroverzní.

Microsoft se směje souboji Samsungu a Applu

Ve spotu se v průběhu svatby poperou dva tábory hostů ze strany nevěsty a ženicha, přičemž jeden tábor používá Android smartphony Galaxy firmy Samsung a druhý iPhone od Applu. Bitvě předchází vzájemné urážky ohledně mobilu a platformy druhé skupiny a oba tábory jsou zde vykresleny jako fanatičtí přívrženci právě té své platformy. Celý klip uzavírá nejasný slogan „Nebojujte. Změňte.“ Částí publika je reklamní spot vnímán jako velmi vtipný.

V reklamním spotu Microsoft nevyzdvihuje žádné přednosti Windows Phone ani Lumie 920 a místo toho se odvolává na podivné vítězství Lumie v nevýznamné anketě na webu Engadget o nejlepší smartphone roku 2012.

Výsledky tohoto hlasování jsou ovšem nadmíru podivné. Pro Lumii 920 hlasovalo více než 43% hlasujících, pro Samsung Galaxy 15% a pro Apple pouhých 13%. Přijde vám takový nepoměr reálný? Vše spíše napovídá tomu, že anketa byla zmanipulovaná ve prospěch Lumie. Výsledky celé ankety najdete zde: https://www.engadget.com/2013/02/06/vote-for-the-2012-engadget-awards/

Zdroje: https://www.engadget.com, https://www.dsl.sk

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru