Dnes vyšlo 1 článků

Microsoft se soudí o název SkyDrive

Microsoft se soudí o název SkyDrive

Microsoft stále tlačí do popředí cloudové služby a nejinak tomu bylo i tento týden na konferenci Build, ale v pátek dostal citelnou ránu, která by mohla ovlivnit celý jeho evropský trh. BSkyB, britská telefonní společnost, vyhrála soud v Anglii a Walesu proti obřímu softwarovému gigantu z USA za porušení ochranné známky „Sky“.

Spor mezi Sky a Microsoftem začal již v červnu 2011 a konkrétně se týká žaloby o neoprávněném užívání a porušení registrované ochranné známky „Sky“, kterou Microsoft používá v názvu svého cloudového úložiště v celé Evropské unii – „SkyDrive“.

Nejvtipnější je, že BSkyB poskytuje kromě televizních služeb také mobilní aplikace a online služby, které jsou – ano – založené na cloudu. V letech 2008 až 2011 poskytovalo také vlastní úložiště Sky Store & Share. Microsoft však věří, že rozhodně není snadné zaměnit SkyDrive se službami BSkyB.

Zvláště závažné však je, že tyto dvě služby se pohybují až příliš blízko sebe, jak je ukázáno i v tomto důkazu zobrazujícím aplikace na Xboxu:

xbox-sky-and-skydrive

Asplin dospěla k závěru, že používání názvu „SkyDrive“ může vést k záměně obou služeb u veřejnosti. Rozhodla, že Microsoft porušuje ochrannou známku.

Kdo by nebyl spokojený s tím, že vítězství je na jeho straně. Mluvčí Sky tedy uvedla: „Sky je spokojeno s dnešním rozsudkem paní Asplinové. Jakékoli neoprávněné použití jména Sky považujeme za jasné porušení naší dobře zavedené značky. V ochraně této značky jsme i nadále ostražití a budeme i nadále přijímat vhodná opatření proti společnostem, které se snaží bez souhlasu naše ochranné známky využívat.“

Microsoft se k tomu vyjádřil takto: „Tento případ je jen o jménu SkyDrive a nemá nic společného s dostupností služby nebo budoucími inovacemi. Rozhodnutí je jen jedním krokem v průběhu soudního řízení a Microsoft se hodlá odvolat.“

Pokračovat se tedy bude dalším jednáním, ve kterém předseda senátu Sarah Splin uslyší argumenty společnosti Microsoft.

Zdroj: techcrunch.com

Komentáře

Nahoru