Microsoft se prý „agresivně vymezí“ vůči pokusům NSA využít Kinect pro šmírování našich obýváků

Microsoft odpověděl na četné obavy, že by jeho Kinect mohl být využit americkou Národní bezpečnostní agenturou (NSA) ke sledování lidí v jejich obývacích pokojích prohlášením, že by se vůči těmto pokusům NSAv rámci jejího projektu PRISM „agresivně vymezil“.

Komentáře odpovídají na rozporuplné pocity mnohých lidí, kteří chovají nedůvěru k technologiím použitým u XBoxu One. Tyto technologie jsou teoreticky schopné sledovat náš pohyb a aktivity v místnosti dokonce i tehdy, když je zařízení vypnuté. Tato schopnost je ovšem podstatná pro to, aby byl Kinect schopen přijímat a reagovat na hlasové instrukce, které by požadovaly jeho zapnutí.

Nové technologie: Ohrožují naše soukromí?

Představa, že by nás mohlo zařízení neustále poslouchat a sledovat, a to i v případě, že je technicky vzato vypnuté, probouzí mnohé otázky ohledně našeho soukromí. Microsoft se již delší dobu snaží tyto obavy uklidňovat a nedávno dokonce zveřejnil post na blogu, který se otázek soukromí v souvislosti s Kinectem přímo dotýká.

„Můžete hrát hry nebo využívat aplikace, které používají vaše data jako je video, fotografie, výraz obličeje nebo srdeční tep, ale tyto informace neopustí váš XBox One bez vašeho výslovného svolení,“ píše se v postu. „Pokud nechcete mít senzor Kinectu zapnutý při hraní her nebo jiné zábavě, můžete Kinect pauzovat. Pro vypnutí Xboxu One prostě řekněte ‚XBox Off‘. Když je systém vypnutý, slyší pouze pokyn ‚XboxOn‘ a vy můžete vypnout i tento prvek.“

Říká Microsoft celou pravdu a nic než pravdu?

Vydání zařízení se ovšem blíží a Microsoft je známý svými matoucími popisy nových prvků. Velké společnosti by ale měly mít závazek chránit data svých uživatelů, vzhledem k tomu, že je jimi sbíráno mnohem více osobních údajů než kdy předtím. Existuje také rozdíl mezi tím, co zařízení dokáže a co skutečně dělá…

Znepokojuje vás možné využití Kinectu a dalších nových technologií pro sledovací účely nebo jste klidní?

Zdroj: https://www.wired.co.uk/news/archive/2013-07/23/xbox-kinect-spying-statement

Zdroj obrázku: https://www.wired.co.uk/news/archive/2013-07/23/xbox-kinect-spying-statement

Komentáře

Nahoru