Microsoft se chystá koupit společnost Yammer

Objem prodeje může převýšit 1 miliardu dolarů. Obchod bude zřejmě uzavřen dnes. Zatím ani jedna ze společností nevydala oficiální zprávu.

Yammer je sociální síť, která umožňuje zakládat vlastní sociální sítě vnitřního využití. Pomocí Yammeru se tak seznamují a komunikují spolupracovníci uvnitř společností. Také mohou pracovat na společných projektech.

V roce 2010 se u Yammeru objevila integrace s Microsoft SharePoint. Koupě je logickým krokem Microsoftu po koupi Skype. Tím Microsoft získá lepší pozici na trhu obchodních společností.

V únoru tohoto roku byl Yammer oceněn na hodnotu 500 milionů dolarů a získal investici ve výši 85 milionů dolarů. Je běžné, že se společnosti prodávají za zvýšené ceny. Facebook například koupil Instagram za 1 miliardu dolarů, ale odhadnutá cena byla 600 milionů dolarů.

Microsoft při nákupu Skype za 8,5 miliardy dolarů měl také vlastní VoIP služby Lync. Stejně tak má i vlastní sociální síť. Ale získat popularitu nedokázal. Proto raději kupuje společnosti, které mají uživatelské zázemí. Yammer používá více než 200.000 společností po celém světě. Je mezi nimi například Shell, DHL a další.

Zdroj: Bloomberg

Komentáře

Nahoru