Microsoft propustil 60 inženýrů z týmu HoloLens pro rozšířenou realitu

Microsoft stále ,,optimalizuje“ a propouští své zaměstnance. Tentokrát se propouštění dotklo inženýrů, kteří se zabývají brýlemi HoloLens pro rozšířenou realitu. Tyto brýle měly Microsoftu zajistit budoucnost.

Izraelský tým 60 inženýrů, kteří se podíleli na výzkumu a vývoji brýlí pro rozšířenou realitu, byl propuštěn. Polovina inženýrů, která pracovala pouze v rámci kontraktu byla propuštěna okamžitě, druhá polovina, která byla v běžném zaměstnaneckém poměru v Microsoftu dostala měsíc na to, aby si v Microsoftu našla jinou práci, jinak je do měsíce čeká výpověď.

K propuštění zaměstnanců došlo nečekaně

K propuštění zaměstnanců došlo opravdu nečekaně – Microsoft brýle HoloLens představil teprve na začátku tohoto roku. Podle vyjádření se na projektu HoloLens pracuje už 5 let a začátkem roku 2016 lze očekávat dodávky testovacích prototypů pro vývojáře. Microsoft se zatím zaměřuje na profesionální použití. Současná cena vývojářské verze se pohybuje okolo 3000 dolarů, což je v přepočtu zhruba 90 000 korun.

hololens-msft

Microsoft vytvořil i specializovaný procesor pro zpracování ,,holografických“ dat

Vzhledem k tomu, jak se Microsoft technologií HoloLens chlubil a dokonce pro tento produkt vytvořil i specializovaný procesor pro zpracování „holografických“ dat vůči prostoru, je propuštěni zaměstnanců velmi zvláštní. HoloLens čeká ještě dlouhý vývoj, podle prvních ohlasů je jeden z hlavních problémů malý zorný úhel, kdy lze virtuální obraz na poloprůhledném displeji vidět jen ve  velmi malém výřezu.

Zdroj: Zive

Komentáře

Nahoru