Dnes vyšlo 15 článků

Microsoft přichází s novým prohlížečem! Co bude umět?

Microsoft přichází s novým prohlížečem! Co bude umět?

Jak už jsme Vás informovali v závěru roku 2014, Microsoft se rozhodl k historické výměně prohlížečů. Možná i díky své nevalné pověsti se Internet Explorer na Windows 10 již neobjeví! Místo něj bude k dispozici zcela nový s názvem Spartan. Bude předvídat, co chcete udělat a jeho součástí bude několik nových či vylepšených funkcí. Jeho hlavními prioritami budou jednoduchost, rychlost a spolehlivost. 

Nový prohlížeč nabídne například dotykové pero, kterým budete moci přímo psát, podtrhávat, zvýrazňovat nebo volně čmárat přímo do stránky. Vytváření různých výsečí (vystřihování) je samozřejmostí stejně jako sdílení stránky právě s Vaší poznámkou. Tyto funkce sice nejsou nové, ale poprvé jsou vestavěny přímo v prohlížeči.

Spartan bude poskytovat také řadu standardních funkcí, zmiňme kupříkladu ukládání článků pro pozdější zobrazení i v off režimu. Kamarádka Cortana (integrovaná osobní asistentka, která urychluje některé akce) bude stejně přítomna jako na IE, ale dočká se řady vylepšení. 

Do adresního řádku bude stačit například napsat slovo “weather” a Cortana automaticky otevře předpověď počasí. Nikoliv však v novém okně, jako tomu bylo dřív, ale přímo na stránce a vy tak nemusíte neustále překlikávat. Nový prohlížeč bude tedy vlastně odhadovat, co asi chcete udělat a tím urychlí celý proces.

Video níže nabízí pohled na demo Spartanu:

Zdroj: alltechbuzz.net, iDnes.cz

Student vyšší odborné školy sociálně právní. Fanoušek asijské kultury, české historie a italské kuchyně. Člověk, který se snaží psaním přenášet dobrou náladu.

Komentáře

Nahoru