Microsoft představí do konce roku vlastní smartphone

Společnost Microsoft údajně připravuje vlastní smartphone na bázi operačního systému Windows Phone. Technické charakteristiky nebo jiné podrobnosti nejsou zatím známy, ale Microsoft chce překvapit nějakým unikátním řešením.

Smartfon zřejmě bude sestaven, aby co nejlépe vyhovoval možnostem Windows Phone a bude hrát stejnou roli jako Nexus v systému Google Android. Důvodem vývoje vlastního smartphonu je také menší odbyt operačního systému, který používá Nokia a HTC. Vlastní smartfon by prostě zvýšil prodej Windows Phone.

Microsoft pracuje na vývoji smartphonu již 4 měsíce a začátkem roku 2013 by měl jít do prodeje. Konkurovat by měl smartphonům Samsung Galaxy S III a Apple iPhone 5. Výroba by měla probíhat za podobného partnerství jako u Microsoft Surface, který vyrábí Asustek.

Tablet Microsoft Surface by se měl začít prodávat v říjnu tohoto roku. Řešení o výrobě mobilních zařízení vyvolalo rozporuplné reakce a zatím neexistuje jednotný názor na možný úspěch. Negativně se například vyjádřil generální ředitel společnosti Acer JT Wang, který se domnívá, že výroba operačních systémů a technologických zařízení jsou velmi rozdílné činnosti.

Zdroj: Fast Company

Komentáře

Nahoru