Dnes vyšlo 1 článků

Microsoft potvrdil pravost nového loga Windows 8 na svém blogu

Microsoft potvrdil pravost nového loga Windows 8 na svém blogu

Tento týden se na internetu objevilo podivné logo Windows. Internetoví diskutéři se rychle začali dohadovat, zdali se jedná o podfuk, nebo je logo pravé. Má Windows 8 opravdu nové logo?

Odpověď na tuto otázku přišla až v pátek. Na oficiálním blogu Microsoftu to potvrdil Sam Moreau.

Jak se loga vyvíjela. Zdroj: WindowsTeamBlog.com

Windows 8 je designově celkově pozměněno. Bez povšimnutí nevydrželo ani oficiální logo. I přesto, že je samo o sobě silnou značkou a grafickou doménou systému, bylo změněno a nově více koresponduje se stylem Metro. To je novým uživatelským prostředím, jež Microsoft představí poprvé právě na Windows 8. Původně bylo navrženo pro Windows Phone, na počítačích však půjde zapnout i klasické rozhraní, jak jsme na něj zvyklí doposud.

Staré logo Windowsů můžete vidět například v tlačítku Start. To ale už na osmičkách nebude. Doposud byla vydána testovací verze Developer Preview v níž se tlačítko stále nachází, v kompletní verzi už tomu tak nebude.

Jak bude Metro vypadat se můžete podívat na následujícím videu:

Zdroj: WindowsTeamBlog.com

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru