Microsoft podepsal licenční smlouvu s Research In Motion

Společnost Microsoft oznámila, že uzavřela smlouvu s kanadskou společností Research In Motion (RIM), která se zabývá výrobou smartfonů BlackBerry. Akciové trhy ihned reagovaly vzrůstem cen akcií Microsoftu o 7,1 %.

Smlouva řeší otázku licence BlackBerry na užití systému souborů pro Microsoft ExFAT. V první řadě se týká flash souborů, které se používají k uložení informací. ExFAT má řadu výhod, které porážejí konkurenční aplikace. Systém je velice rychlý a umí zkrátit množství přepisů dat, čímž zvyšuje dobu jejich možného použití.

Smlouva následuje po nákupu licencí Microsoftem od společnosti Sharp (6753.TO, SHCAY) pro mobilní zařízení s operačním systémem Android a dalšími nákupy licencí od Sony (6758.TO, SNE), Canon (7751.TO, CAJ) a Sanyo Electric (1614.TW).

Uvedená aplikace ExFAT bude součástí programového zabezpečení BlackBerry. V souvislosti s koupí patentu se stále více hovoří o možnosti koupě společnosti RIM Microsoftem. RIM totiž prožívá nepříliš vydařené finanční a obchodní období. V minulém roce společnosti Microsoft a Nokia zkoumaly možnost koupě této kanadské telekomunikační společnosti.

Zdroj: NASDAQ

Komentáře

Nahoru