Microsoft pod palbou hackerů

Microsoft se stal obětí škodlivého softwaru. Společnost na blogu potvrdila, že infikováno bylo „několik počítačů“, včetně zařízení s Mac OS X. Data uživatelů zůstaly před počítačovými zločinci ochráněny, firma pokračuje v analýze škod.

Tvůrce Windows nekonkretizují, jak došlo k napadení pracovních stanic. Zmínil však podobnost s útoky na Facebook a Apple. V jejich případě byla příčinou návštěva zavirované webové stránky. Škodlivý kód následně díky bezpečnostní chybě v platformě Java pronikl do počítače.

Televize odkazovala na malware

Kyberútoku se nevyhnula ani zpravodajská televize NBC. Hackeři napadli její internetový portál a upravili jej tak, aby přesměrovával uživatele na infikované weby. Z nich se škodlivý kód automaticky stáhl a nainstaloval do počítače oběti. O tomto útoku informoval Eset ve své tiskové zprávě. Mezi další ohroženy stránky patřily Latenightwithjimmyfallon.com a Jaylenosgarage.com. První zmíněný web je oficiální prezentací populárního televizního programu, druhý se věnuje autům, která sbírá známý americký moderátor.

Zdroj: https://www.zive.sk/zavirene-pocitace-mali-aj-v-microsofte-hackeri-napadli-web-televizie/sc-4-a-307286/default.aspx

Komentáře

Nahoru