Dnes vyšlo 15 článků

Microsoft oznámil navýšení zisků a zároveň vyhodil svého finančního ředitele

Technologický gigant Microsoft vytvořil ve třetím čtvrtletí svého fiskálního roku zisk šest miliard dolarů (téměř 119 miliard Kč). Za stejné období loňského roku to bylo 5,1 miliardy (101 miliard korun). Tržby firmy dosáhly 20,49 miliardy USD (405 miliard Kč) oproti 17,41 miliardy před rokem (cca 345 miliard korun).

Zisk Microsoftu představuje 72 centů na akcii, před rokem činil 60 centů na akcii. Zisk podpořily pozdržené výnosy za software Windows a Office a také za videohry. Negativně naopak působily vysoké pokuty od evropských antimonopolních regulátorů za nedodržení slibů týkajících se rozšíření výběru internetových prohlížečů pro Windows.

Analytici očekávali, že společnost ohlásí zisk 68 centů na akcii s tržbami ve výši 20,5 miliardy USD.

Poté, co Microsoft oznámil své hospodářské výsledky, tak uveřejnil informaci, že jeho řady opouští finanční ředitel Peter Klein. Spekuluje se, že dostal padáka poté, co dolo k hlubokému propadu prodeje osobních počítačů a vlažného přijetí nového operačního systému Windows 8.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru