Dnes vyšlo 15 článků

Microsoft otevře své kanceláře až na začátku roku 2021

Microsoft otevře své kanceláře až na začátku roku 2021

 V USA je kvůli corona viru situace stále vážná a občané se musí řídit velmi přísnými zásadami ochrany. Například na nákup může jeden člen rodiny a to jen jednou za den. Obdobná situace panuje v rámci práce z domova. Společnosti, které si to mohou dovolit, nařídily plošný homeoffice až do konce roku. Své kanceláře tak obsadí až začátkem roku 2021. 

Pokud je to možné, technologické společnosti na celém světě – ale zejména v USA – zavedly pro své zaměstnance přísné zásady práce z domova, aby snížily šíření Covid-19. Ačkoli některé společnosti již začaly své kanceláře otevírat, Microsoft zaujímá konzervativnější přístup. Podle zprávy společnosti The Verge nebude softwarový gigant po zbytek roku znovu otevírat své americké kanceláře. Tyto informace vyšly najevo prostřednictvím interní poznámky získané od prodejny, která popisuje strategii společnosti Microsoft pro opětovné otevření fyzických umístění pracovníkům.

Strategie se skládá ze šesti fází: uzavřená, povinná práce z domova, práce z domova, důrazně se doporučuje, pozvolné otevírání, otevřené s omezeními a běžně otevřené. Předpokládáme, že Microsoft je v současné době ve druhé fázi, ale není jasné, kdy bude společnost postupovat do třetí fáze. Je také obtížné určit, jaké „silné“ doporučení pro práci z domova znamená pro zaměstnance – je toto doporučení pouze ústní, nebo existují pobídky k pobytu mimo kancelář? Pouze čas ukáže.

Verge říká, že předběžné datum zahájení šesté fáze je 19. ledna 2021, ale Microsoft je připraven v případě potřeby tento den odložit. Pandemie Covid-19 je nepředvídatelná a další nárůst případů by mohl stačit k tomu, aby společnost ochránila své zaměstnance.

Zdroj, foto: theverge.com 

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru