Dnes vyšlo 15 článků

Microsoft nabízí Windows pro telefony a tablety zdarma

Microsoft nabízí Windows pro telefony a tablety zdarma

Společnost Microsoft se rozhodla, že bude nabízet operační systém Windows na chytré telefony a tablety zcela zdarma. Technologický gigant si tímto krokem snaží udržet pozici na rychle rostoucím trhu a zajistit si zákazníky i pro své další služby.

 

Operační systém Windows bude Microsoft dodávat zdarma výrobcům chytrých telefonů a tabletů, čímž si chce udržet pozici na rychle se plnícím trhu. Rovněž si chce tímto krokem zajistit uživatele svých dalších služeb, jako je například Office či Skype.

Výrobci mobilních telefonů a tabletů museli doposud za používání verzí Windows společnosti Microsoft platit, což se samozřejmě promítlo i do prodejní ceny těchto přístrojů.

Čáru přes rozpočet však Microsoftu udělala společnost Google, která spustila nabídku operačního systému Android pro chytré telefony a tablety zdarma. Tento krok zapříčinil vyšší zájem výrobců přístrojů a nyní podporuje celých 75 procent přístrojů na trhu právě Android.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru