Microsoft nabídne předplatné operačního systému Windows 10

Už v minulosti se spekulovalo o tom, že společnost Microsoft bude svůj operační systém poskytovat formou měsíčního předplatného. A spekulace se nyní stávají realitou, neboť technologický gigant představil na konferenci pro partnery (Partner Conference Worldwide) v Torontu možnost měsíčního předplatného pro firemní zákazníky.

„Nová řešení jsou zapotřebí. Jsme uprostřed digitální revoluce – jsme zahlcení daty, zvyšuje se riziko bezpečnosti našich dat, jsme omezeni uvnitř 2D světa monitorů a pixely jako technologie přebírají každý aspekt našeho podnikání i osobního života. Digitální revoluce vytváří příležitost pro digitální transformace se všemi novými způsoby, jak zapojit zákazníky, posílit postavení zaměstnanců, optimalizovat provoz a transformovat produkty,“ uvádí na svém blogu společnost Microsoft.

window-1231896_1280

Windows 10 E3 jako předplatné pro firmy. Zdroj: Pixabay

V současné době je více než 350 milionů aktivních zařízení se systémem Windows 10. Verze pro firmy Windows 10 Enterprise, která nyní vystupuje pod zkráceným označením E3, bude přístupná prostřednictvím partnerského kanálu Cloud Solution Provider. Součástí předplatné verze bude bezpečnostní služba Windows Defender Advanced, která má na starosti zabezpečení firemních počítačů.

Předplatné by mělo být dostupné během podzimu, přičemž cena za uživatele bude 7 dolarů (cca 170 Kč) měsíčně či 84 dolarů (cca 2 000 Kč) ročně. Nicméně firmy, které nebudou preferovat předplatné, si mohou Windows 10 Enterprise zakoupit.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru