Dnes vyšlo 15 článků

Microsoft kupuje pro Xbox livestreaming startup Beam

Microsoft chce přidat do livestreamingu na konzole Xbox One něco navíc. Za nezveřejněnou částku koupil startup Beam, který se zaměřuje na interaktivní livestreaming her s takřka nulovou latencí.

Startup Beam, jehož kolébkou je americký Seattle, vznikl teprve počátkem letošního roku. Nicméně během krátké chvíle se stal hlavní konkurencí pro služby jako Twitch a YouTube, které se dnes používají pro hraní v živém přenosu. Služba Beam se odlišuje tím, že zprostředkovává livestreaming s téměř žádnou znatelnou prodlevou, tudíž umožňuje okamžité interakce, zatímco u YouTube či Twitch je zpoždění až desetisekundové.

Reakční čas služby Beam se na desktopovém rozhraní pohybuje mezi 15 až 25 setinami sekundy. A díky tomu bude moci být do služby implementována další technologie, a to herní interakce diváka a streamera.

„S Beamem nesledujete pouze svého oblíbeného streamera, ale také s ním hrajete. Můžete mu stanovit nové výzvy a předložit taková rozhodnutí, která ovlivní jeho hru. Vybrat můžete nástroje i questy, a to pomocí snadného vizuálního ovládání,“ uvedl Chad Gibson, programový manažer produktu Xbox Live.

Otázkou zůstává, zda se technologie Beam objeví ještě v aktuální verzi konzole, nebo si budeme muset počkat až na nástupce.

Zdroj: Venture Beat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru