Microsoft koupí LinkedIn za 26,2 miliard dolarů

Společnost Microsoft oznámila, že hodlá koupit profesní sociální síť LinkedIn za neuvěřitelných 26,2 miliard dolarů v hotovosti. A tento obchod je jedním z historicky největších obchodů v technologickém světě.

„Tým LinkedIn vybudoval fantastický podnik zaměřený na propojení světových profesionálů. Společně můžeme urychlit růst profesní sítě LinkedIn i produktů Microsoftu,“ vyjádřil se Satya Nadella, CEO Microsoftu.

linkedin-911794_1280

Microsoft koupí LinkedIn.

Šéfem společnosti LinkedIn by měl i po fúzi zůstat nadále Jeff Weiner. A předsedou představenstva, zakladatelem a akcionářem nadále zůstane Reid Hoffman. Obě jména plně podporují transakci, která by měla být dokončená koncem roku 2016.

Akcie LinkeIn okamžitě vzrostla o 45 % a obchoduje se nad 190 dolarů za jednu akcii. Microsoft prozradil, že za LinkedIn zaplatí v hotovosti 196 dolarů na jednu akcii, což dohromady tvoří 26,2 miliard dolarů.

Zdroj / Foto: The Inquirer

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru