Dnes vyšlo 15 článků

Microsoft je první firmou, která podpoří legalizaci marihuany!

Jen pár dní po tom, co bylo oznámeno odkoupení LinkedInu, nás Microsoft šokuje podruhé. Jeden by si myslel, že mají dost práce právě s LinkedInem, ale oni ne. Zabrousili ještě do jiných vod.

Microsoft v Redmondu v pátek oznámil, že bude první velkou technologickou firmou, která podpoří marihuanový průmysl. Prý s ní ještě zkušenosti nemají.

„Jedná se pro nás o zcela novou oblast,“ popsala Kimberly Nelson, výkonná ředitelka Microsoftu.

O co přesně jde?

O legalizaci marihuany ve Spojených státech. V současné době je tam zcela legální ve čtyřech státech včetně Washingtonu, kde Microsoft sídlí. Asi ve dvaceti je její prodej legální pro léčebné účely. No a minimálně v pěti státech se o legalizaci bude v nejbližší době hlasovat.

Jenže federální vládě se marihuana stále zdá jako nelegální droga, a tak se větší firmy bojí s ní obchodovat, aby neměly problémy se zákony.

17201948897_92c5f529aa_z

Spojené státy nejsou jediné, kde panují neshody. Tohle je loňský protest ve Vancouveru. Fotka: Cannabis Culture

Jak Microsoft pomůže?

Bude dodávat cloudové řešení pro legální prodejce marihuany. Uzavřel partnerství s firmou KIND Financial a společně prý budou pomáhat zákazníkům v orientaci v předpisech a zákonech, sledovat využívání marihuany a zabraňovat tomu, aby se dostala na černý trh.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru