Microsoft hlídají roboti

Roboti nás pomalu nahrazují v různých úkolech. Dokáží sešroubovat auto, vyrábět lízátka, v Číně mají první restauraci, ve které roboti obsluhují i vaří, a používají je už i v Microsoftu.

V Microsoftu nedávno přibyla flotila 1,5 m vysokých robotů, kteří chrání jejich sídlo v Silicon Valley. Jsou ozbrojeni bezpečnostními HD kamerami a senzory. Samozřejmě ale mají i trochu té umělé inteligence, která zapne alarm, když se jim něco nezdá. Umí dokonce číst SPZ, aby zjistili, jestli u nich nestojí nějaké kradené auto.

Roboti K5 pochází z kalifornské společnosti Knightscope, která vysvětluje, že jsou to stroje, které můžete komandovat, ale jsou přátelští. No upřímně… Něco takového se říká o všech robotech.

Vypadají mile. Pomazlili byste se?

Tihle ale skutečně nevypadají vůbec děsivě. Pokud si představujete robota podobajícího se člověku, jste na velkém omylu. Daleko blíže mají k vysavači.

k5-robot-with-dalek-plunger-640x426

Taky vám připomínají vysavač?

Naštěstí – nebo bohužel, v závislosti na tom, z jakého úhlu pohledu se na to podíváte – roboti K5 nemají žádné zbraně. Vše, co mohou udělat, je zhodnotit situaci, vydávat zvukový alarm nebo zavolat na scénu člověka. Buďte tedy v klidu. Lidé jsou zatím stále nenahraditelní.

Vydrží víc než váš mobil a rychleji se dobijí

Na jedno nabití tenhle hlídač Microsoftu vydrží 24 hodin. Jakmile zpozoruje, že už má málo baterky, vrátí se k nabíjecímu portu a zapojí se do něj. Ale víte, co je šokující? Dobije se daleko rychleji než váš smartphone! Stačí mu dvacet minut odpočinku.

K5-2.0-Green.jpg-640x360

Docela dobře jsou na tom s výkonem

Už existují plány na to, že by se tihle malí robůtci v budoucnu mohli využívat jako součást lidských policejních hlídek. Mohli byste je běžně vídat v ulicích. Nebylo by to fajn?

Zdroj: ExtremeTech

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru