Dnes vyšlo 15 článků

Microsoft hlásí, že prodal 40 milionů kopií Windows 8

Americká společnost Microsoft prodala za jeden měsíc od uvedení na trh 40 milionů licencí na svůj nový operační systém Windows 8. Uvedla to finanční a marketingová ředitelka firmy Microsoft Tami Reller. Je to úspěch? Nebo naopak propadák? Kdo ví? Lidé jsou vždy ze začátku trochu skeptičtí, mají strach z nového uživatelského rozhraní, ale třeba svůj postoj časem změní. A třeba taky ne.

Jedno je jisté – Windows 8 asi zřejmě nedosáhnout stejné obliby jako jejich předchůdce Windows 7, kterých se prodalo více než 600 milionů licencí.

Je to dáno nejspíše i tím, že Windows 8 mají být (opět) revoluční. Windows 8 nově poběží i na procesorech ARM, systém je uzpůsoben pro ovládání prsty na displejích tabletů a uživatelské prostředí je přepracováno do tzv. stylu Metro. Další významnou novinkou jsou nové Windows aplikace a Windows Store. „S tímto systémem uskutečňujeme největší změnu od Windows 95,“ řekl šéf divize Windows Steven Sinofsky.

Microsoft uvedlanový operační systém na trh ve čtvrtek 25. října 2012. A už tehdy (navzdory negativním výkřikům ze stran kritiků a samotných uživatelů) hrdě prohlašoval, že si firma rozhodně nepřipouští, že by nové Windows 8 na trhu neuspěly. No uvidíme, třeba je načase přehodnotit plány.

Microsoft nabízí do konce ledna 2013 majitelům stávajících verzí Windows XP SP3, Windows Vista nebo Windows 7 upgrade na Windows 8 Pro za zvýhodněnou cenu 29,99 eur (cca 780 Kč).

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru