Dnes vyšlo 1 článků

Microsoft Healthcare přenese lékaře a pacienty do sdíleného cloudu

Microsoft Healthcare přenese lékaře a pacienty do sdíleného cloudu

Společnost Microsoft již několik let pracuje na iniciativách týkajících se zdraví. Nyní se společnost rozhodla sestavit nový tým, který se bude Healthcare věnovat. Nepředstavujte si, že si budete moci kupovat viry v elektronické podobě. Microsoft chce sjednotit data pacientů do jednoho cloudu, který budou používat lékaři. Chce tak ulehčit jejich práci a dopřát rychlejší a komfortnější péči pro pacienty.

Výrobce softwarů najal dva odborníky, kteří budou hlavními tvůrci tohoto projektu: Jim Weinstein a Joshua Mandel. Weinstein je bývalým generálním ředitelem zdravotnického systému Dartmouth-Hitchcock a připojuje se k společnosti Microsoft jako viceprezident společnosti Microsoft Healthcare. Bude pracovat se zdravotnickými organizacemi na přesouvání systémů do cloudu. Mandel se připojil jako hlavní architekt Microsoft Healthcare. Madel bude úzce spolupracovat s komunitou, aby správně navrhl funkčnost a systém celého cloudu.

HIMSS_OMB_image.0

Nový tým společnosti Microsoft pro zdravotnictví se zdá být formalizovanějším přístupem k celosvětové iniciativě společnosti Healthcare NExT, která byla zahájena v loňském roce. Byla navržena tak, aby podporovala partnerství v oblasti zdravotnictví a spojila výzkumné týmy. Nicméně Microsoft se bude orientovat na zdravotní péči.

Společnost Microsoft se snaží najít způsoby, jak bezpečně přenést údaje o zdravotní péči do sdíleného cloudu. Zkrátka aby nedocházelo k porušení přísných požadavků na zachování důvěrnosti a soukromí. Nový tým Microsoft Healthcare bude součástí širší divize AI a výzkumu společnosti Microsoft. Peter Lee, vedoucí společnosti Microsoft Healthcare vysvětluje: “Uskutečňujeme konkrétní kroky s počátečním” modelem “, jehož cílem je standardizovat proces kompatibilního pohybu osobních zdravotních informací pacientů s ochranou soukromí a automatického sledování jeho vystavení strojnímu učení a datové vědě.”

Jaké bude mít přenesení sdíleného cloudu a umělé inteligence do zdravotnictví dopad? Bezesporu budou mít lékaři o práci méně, ale neztratí tím lidé soukromí? Nestane se lidská intimita příliš lehce napadnutelnou?

Zdroj, text/foto: theverge.com 

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru