Microsoft dnes spouští službu Xbox Music

Společnost Microsoft se rozhodla konkurovat podobným službám jako jsou Apple iTunes a Amazon Cloud Player. Nový projekt bude fungovat na herních konzolích Xbox od úterý a později bude pracovat také na tabletech a počítačích v operačním systému Windows 8. Ve smartfonech se objeví nejpozději.

Microsoft tak sází na další rozšíření svého podnikání a tentokrát jím bude služba pro přehrávání hudby. Posluchači budou moci používat Xbox Music všude tam, kde je připojení k internetu.

Ke službě budou zatím dva druhy přístupu. První je bezplatný, ale posluchač bude muset vydržet reklamní sdělení. Kdo nechce poslouchat nebo vidět reklamu může si zaplatit 10 dolarů k premium účtu.

Xbox Music bude mít vlastní obchod skladeb, kterých má být kolem 30 milionů. Pro srovnání iTunes Store má kolem 26 milionů skladeb. Microsoft také pro vlastníky konzolí Xbox připravil asi 70 tisíc hudebních klipů.

Xbox Music bude nejprve přístupný ve 22 zemích světa a v roce 2013 jej budou moci používat i vlastníci mobilních zařízení s operačním systémem iOS nebo Android.

Zdroj: King5

Komentáře

Nahoru