Dnes vyšlo 15 článků

Microsoft dává do časopisu Forbes wifi routery pro svoji propagaci

Microsoft dává do časopisu Forbes wifi routery pro svoji propagaci

Je to něco, co nevidíte každý den. Společnost Microsoft prostě přiložila k pár časopisům wifi routery, které jim měly přilákat nové zákazníky.

Bylo zjištěno, že Microsoft používá tuto inovativní reklamní metodu na podporu služeb Office 365 – jeho cloudový balík služeb, který hraje klíčovou roli pro dlouhodobou strategii společnosti.

O co jde

V podstatě se jednalo o to, že do neznámého počtu čísel časopisu Forbes byl přidán jako příloha wifi router. Tyto časopisy byly označeny speciální nálepkou, nikdo ale přesně netuší, podle čeho bylo vybráno, ke komu budou časopisy směrované. Ani všichni předplatitelé Forbes totiž nedostali výtisk se speciálním dárkem.

Promyšlená propagace

Přes wifi bylo možné se po dobu 15 dní připojit zdarma k internetu. Je v tom ale háček. Nešly prohlížet jiné webové stránky než ty, které patří Microsoftu. Na uživatele se tak ze všech stran nesly zprávy o tom, jak je Office 365 úžasný. Společnost si od toho slibovala, že zákazníci pod vlivem těchto zpráv dostanou chuť si Office 365 vyzkoušet. Někteří technicky zdatní čtenáři časopisu Forbes ovšem přišli na to, jak odstranit omezení pro povolení jen určitých stránek a využívali wifi router naplno.

Vyplatí se to

Pokud jde o náklady na tuto propagaci, není zatím k dispozici žádná specifikace. Microsoft si ale podle všeho je dobře vědom toho, že investovat do tohoto klíčového prvku v jeho strategii se mu vyplatí.

Zdroj: news.softpedia.com

Komentáře

Nahoru