Dnes vyšlo 15 článků

Microsoft dal Ahmedu Mohamedovi spoustu dárků, chce vidět, co s nimi udělá

Pamatujete si na Ahmeda Mohameda? Ano, je to ten čtrnáctiletý kluk, který byl zatčený za to, že si do školy vzal vlastnoručně vyrobené hodiny. Učitelka se domnívala, že je to bomba. Lidé po celém světě si myslí, že byl stejně zatčený jen kvůli tomu, že je muslim. Mnoho významných lidí a firem mu vyjádřilo podporu, Microsoft mu kromě laskavých slov daroval spoustu dárků.

Tablet Surface Pro 3, fitness náramek Microsoft Band, 3D tiskárna Cube, Raspberry Pi či předplatné Office 365. To je jen pár věcí ze seznamu dárků, které Microsoft Ahmedovi věnoval. Podívejte se sami.

ahmed

Fotku šťastného Ahmeda tweetoval Alia Salem, výkonná ředitelka Rady pro americko-islámské vztahy. Microsoft odpověděl tweetem: „Užij si to… Nemůžeme se dočkat toho, co s tím vším uděláš!“

Na Twitteru jsou oblíbené hashtagy #IStandWithAhemd a #enigennersforahmed, podporu vyjádřil Barack Obama, Mark Zuckerberg, Hilary Clintonová, NASA, Twitter a mnoho dalších. Na druhou stranu je samozřejmě dostatek lidí, kteří se diví, proč nejsou se stejnou vášní podporováni i další mladí úspěšní lidé.

ahmed2

Čtrnáctiletý Ahmed se stal hvězdou

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru