Microsoft chce uživatelům nabídnout připojení k internetu kdykoli a kdekoli

Microsoft dobře ví, co jeho uživatelé chtějí a hodlá jim to také dát. Podle zprávy ze serveru VentureBeat momentálně pracuje na vytvoření „bezproblémové“ sítě Wi-Fi, ke které by se mělo dát připojit všude na světě.

Na začátek vývoje nové služby, prozatím pojmenované jako Microsoft WiFi, poprvé upozornil uživatel Twitteru vystupující pod přezdívkou WalkingCat. Stránka, na kterou upozornil, byla bohužel krátce poté přepracována a momentálně na ní najdeme pouze titulek „Coming Soon“. Microsoft však ve vyjádření pro VentureBeat jemně naznačil, co od nové služby máme očekávat.

„Můžeme potvrdit, že pracujeme na nové službě, která nese jméno Microsoft WiFi. Ta poskytne bezproblémové připojení milionům lidí a my se nemůžeme dočkat, až se s vámi podělíme o další informace.“

Služba bohužel nebude zadarmo.

Služba bohužel nebude zadarmo.

Nic není zadarmo

Microsoft WiFi bude k dispozici prostřednictvím různých poskytovatelů a bude ji možné využívat na platformách iOS, Android, OS X a samozřejmě také na Windows Phone. Teď ovšem ta špatná zpráva – nebude zadarmo. Uživatelé, kteří ji budou chtít využívat, budou muset buďto platit poplatky za Skype Wi-Fi nebo pracovat ve společnosti využívající Microsoft Office 365 ve verzi Enterprise.

Jak z oficiálního vyjádření vyplívá, tak představení této nové služby je celkem blízko, avšak oficiální datum spuštění zatím známo není.

Zdroje: TheVerge, VentureBeat

Milovník filmografie Stanleho Kubricka a žánru noir. Píše o tématech, která ho zajímají a snaží se je podat tak, aby byla pro čtenáře co nejatraktivnější.

Komentáře

Nahoru