Dnes vyšlo 15 článků

Microsoft chce napájet datové centrum větrnou energií

K provozu datového centra je potřeba spousta energie, zejména pokud se jedná o datové centrum jedné z největších technologických společností na světě. Nicméně datové centrum nemusí být nutně škodlivé pro životní prostředí.

Společnost Microsoft oznámila, že uzavírá dohodu s větrnými farmami, které budou pohánět datové centrum. Podepsala smlouvu s farmou Bloom Wind v Kansasu pro poskytnutí 178 megawattů energie a s farmami Silver Sage a Happy Jack ve Wyomingu pro poskytnutí dalších 59 megawattů.

windrader-1048981_1280

Zdroj: Pixabay

Ale to nejsou jediné snahy o čistou energii ze strany Microsoftu. Společnost má také smlouvy s větrnými farmami v Illinois na 75 megawattů a v Texasu na 100 megawattů. Celkově Microsoft zakoupil 500 megawattů energie z větrných zdrojů.

Zajímavé také je, že záložní generátor společnosti bude sloužit jako sekundární zdroj pro místní sítě. Znamená to tedy, že v období vysoké poptávky bude poskytnuta energie pro místní komunity. Tyto záložní generátory fungují na zemní plyn, který, přestože se jedná o fosilní palivo, je ekologičtější než nafta.

Microsoft doufá, že do roku 2018 bude používat asi 50 % energie z obnovitelných zdrojů.

Zdroj: The Next Web

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru