Dnes vyšlo 15 článků

Microsoft chce najmout více lidí s autismem

Společnost Microsoft v pondělí představila její pilotní program. Chce najímat pracovníky s autismem. Co vedlo světovou IT firmu k takovému rozhodnutí?

Microsoft navázal spolupráci s organizací Specialisterne, jejímž úkolem a cílem je vytvářet a vyhledávat zaměstnání pro autistické pracovníky. Microsoft chce těmto lidem nabídnout práci na plný úvazek ve svém sídle v Redmondu (Washington). Tato zpráva přichází těsně po prvním světovém dni autistů (World Autism Awareness Day), který se konal minulý čtvrtek.

Microsoft zaměstná lidi se zdravotním postižením na plný úvazek

„Microsoft je odhodlán poskytnout práci na dlouhou dobu lidem se zdravotním postižením, aby se i oni stali úspěšnými,“ řekla Mary Ellen Smith, korporační viceprezidentka společnosti Microsoft. V blogu na stránkách společnosti Smith poznamenala, že jejímu devatenáctiletému synovi Shawnovi byl diagnostikován autismus v jeho čtyř letech.

„Microsoft je silnější, když se může rozšířit o různorodé pracovní síly. Lidé s autismem jsou pracovní síla, kterou v Microsoftu potřebujeme,“ napsala Smith. „Každý člověk je jiný, někteří mají úžasnou schopnost zadržovat informace, jiní vynikají v matematice či programování. A my chceme, aby tito lidé byli přínosní pro společnost Microsoft.“

Smith neupřesnila, kolik pracovníků budou v rámci programu zaměstnávat.

Také další softwarové společnosti jsou známé tím, že zaměstnávají lidi s autismem, protože mají speciální dovednosti. Instituce SAP představila podobný program ve spojení s organizací Specialisterne v roce 2013.

1022_Microsoft

Do firem se stále více dostávají lidé s autismem, chtějí být také úspěšní

Nedávná studie dokonce ukázala, že Microsoft je proslulý tím, že má různorodou pracovní sílu.

Přihlaste se i vy!

Jestliže máte zájem o pracovní pozici v Microsoftu v rámci tohoto pilotního programu, můžete e-mailem poslat životopis na msautism@microsoft.com.

Zdroj: Mashable.com, TheNextWeb

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru