Microsoft by měl prodat Bing a Xbox, navrhuje klíčový analytik

Microsoft by měl prodat Bing a Xbox, navrhuje klíčový analytik

Rick Sherlund, analytik společnosti Nomura Equity Research, uvedl v nové zprávě, že Microsoft by se skutečně měl snažit prodat Bing a Xbox, protože by se mu bez nich vedlo lépe.

Bing by se hodil Facebooku

Sherlund vysvětlil, že zbavením se Bingu by Microsoft snížil své provozní náklady. Nejpravděpodobnějším potenciálním kupujícím by pak měl být Facebook.

„Co se týče Microsoftu, tak by se mohl otočit směr větru. Akcionáři by chtěli znát přesnější směřování společnosti a způsob, jak řídit lepší návratnost jejich vložených peněz.“ citoval Sherlunda GeekWire.

Xbox by prosperoval v rukou Samsungu

Pokud jde o Xbox, tuto divizi by Microsoft mohl velmi dobře prodat Samsungu. Firma zabývající se elektronikou by ho mohla úplně plnohodnotně převzít. Ovšem vzhledem k tomu, že byla nedávno představena nová konzole Xbox One, Microsoft zdůrazňuje, že Xbox nyní hraje klíčovou roli v jejich dlouhodobé strategii.

„Xbox je jednou z oblastí úspěchu společnosti Microsoft a uživatelům se líbí, ale možná je už ten správný čas, aby posoudili, zda celkově může společnosti k něčemu být a zda by nebyl více prospěšný na spotřebitele orientované společnosti jako je Samsung,“ poznamenal Sherlund a pokračoval: „Akcionáři by mohli chtít vědět, zda by nebylo lepší, kdyby byl Xbox vyčleněn jako samostatná společnost nebo prodán.“

Microsoft na to ale stejně nikdy nepřistoupí

Ovšem stejně jako prodej Xboxu, tak i prodej Bingu je ze strany Microsoftu vysoce nepravděpodobný. Už jen proto, že Microsoft investoval miliardy do kampaně proti dlouholetému soupeři Googlu.

Přesto se ale Sherlund domnívá, že by měl Microsoft větší příjmy bez Bingu.

„Pokud by Microsoft prodal Bing nebo ho dokonce dal Facebooku nebo Yahoo, odstranily by se tím provozní náklady a mohlo by to generovat zisk asi 1 miliardy dolarů. Kdyby se tohle vrátilo k akcionářům, mohlo by to do dividendového výnosu přidat téměř 1%,“ uzavřel analytik.

Microsoft se k tomu zatím nijak nevyjádřil, ale očekává se, že se s tímto názorem rozhodně ztotožňovat nebude a zdůrazní svůj závazek, v rámci kterého se snaží, aby byly Xbox i Bing mnohem lepšími produkty, než které nabízí konkurence.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru