Microsoft bude prodávat edici myší s uměleckým designem

Microsoft bude prodávat edici myší s uměleckým designem

Přenosnost, přesnost a originální vzhled nabízí nové počítačové myši Microsoft Wireless Mobile Mouse 3500 z limitované edice Artist Series. Šest originálních designů vytvořili umělci Dana McClure, Deanne Cheuk, Kustaa Saksi, Matt Lyon, Oh Joy! a Si Scott.

Kromě atraktivní vizuální stránky má myš další přednost ve svém bezdrátovém použití na jakémkoli povrchu díky technologii BlueTrack. Ta využívá čtyřikrát širší paprsek modrého světla, díky němuž je možné myš používat i na povrchu, jakým je mramor, žula, dřevo či koberec. Právě na koberci se u malého paprsku stává, že se ztratí mezi vlákny a myš je tak nepoužitelná.

Myšky od Microsoftu

Výdrž baterie až 8 měsíců při každodenním používání zajišťuje pohodlné použití při cestování. Dvoubarevný světelný indikátor včas varuje před vybitím baterie. Myš je k notebooku či tabletu bezdrátově připojena pomocí nenápadného přijímače Snap-in Nano, který při používání nepřekáží a následně může být bezpečně uschován v těle myšky. S 2,4GHz připojením se může uživatel spolehnout na vynikající fungování svého zařízení.

Pro použití myši je potřebné koncové zařízení s USB portem, přístupem k internetu pro instalaci dodatečných funkcí a operačním systémem Windows XP a vyšším nebo Mac OS X 10.2x – 10.6x.

Microsoft Wireless Mobile Mouse 3500 je dostupná u prodejců elektra za doporučenou cenu 699 Kč.

Dana McClureDana McClure

Dana McClure tvoří svá umělecká díla v americkém Brooklynu. Zaměřuje se na potisk, koláže a textilní design. Její klienti, kteří mají zájem o umělecky pojaté projekty, tvoří komerční i neziskové organizace ze všech koutů světa. Mezi její tvorbu patří nejen limitované edice potisků, ale i ručně malované textilie a doplňky do domácnosti. Současně přednáší o 2D designu a Time-Based Media na New York University a Parsons The New School for Design.

 Deanne CheukDeanne Cheuk

Umělecká ředitelka, ilustrátorka a umělkyně Deanne Cheuk tvoří svá celosvětově vystavovaná díla v New Yorku. Mezi její klienty patří například Levi’s, Nike, Converse, MTV, The Guardian či The New York Times Magazine. Její první kniha „Mushroom Girls Virus“ je inspirována přírodou, utopií, vesmírem a lidským bytím a spojuje reálný svět s fantazií.

 Kustaa SaksiKustaa Saksi

Z Finska pocházející a v Amsterdamu žijící ilustrátor tvoří obrazce plné zdánlivého nepořádku a neuspořádanosti. Jeho tvorba je hravá, často až přehnaně blýskavá, paradoxní a překvapivě svým způsobem i čistá. Samotný Amsterdam ho často inspiruje svou nesourodostí, rodná Skandinávie pak svou přírodou a silnou atmosférou. Kustaa Saksi tvoří pro klienty z oblasti módy, hudby i zábavy.

 Matt LyonMatt Lyon

Britský grafik Matt Lyon se ve své práci často inspiruje lidovým, moderním i klasickým výtvarným uměním a vytváří tak nové motivy a témata zaměřené na tvary a vzory. Jeho tvorba je nevázaná, barevná a otevřená vlastní imaginaci; jeho díla jsou publikována v knihách, časopisech a vystavována nejen v Londýně, ale i Spojených státech, Evropě a na Dálném Východě.

 Oh Joy!Oh Joy!

Za značkou Oh Joy! se skrývá grafická designérka a bloggerka Joy Deangdeelert Cho. Než se v roce 2005 zaměřila na vlastní projekt Oh Joy!, pracovala s mnoha klienty z oblasti módy. V současné době se věnuje navrhování textilií, obalových materiálů a práci se značkou pro své klienty. Ač se věnuje převážně módě a jídlu, její vlastní řada kancelářských potřeb a tapet je prodávána po celém světě.

 Si ScottSi Scott

Umělec, designér a kreativní konzultant Si Scott žije a tvoří ve Velké Británii. Jeho práce je známá především pro jedinečný styl ruční kresby. Jeho klienty tvoří jména jako Vogue, Nike, Matthew Williamson, Tiffany & Co i Sony. Spolupracoval i na reklamních kampaních pro Guiness, Absolut a American Express. Současně přednáší na Leeds College of Art & Design.

 O hardwaru společnosti Microsoft

Po více než 26 let zaměstnává hardwarové oddělení Microsoftu přední designéry, inženýry a specialisty na ergonomii, kteří se podílí na tvorbě těch nejlepších periferií. Jejich cílem je maximálně zpříjemnit ovládání PC a posílit spojení mezi zákazníky a jejich počítači. V roce 2008 představila divize Microsoft hardware revoluční technologii BlueTrack, díky které myši pracují na mnohem více druzích povrchů.

Komentáře

Nahoru