Microsoft brzy zpoplatní Windows 10. Získejte ho ještě zdarma

Americká společnost Microsoft oznámila, že brzy zpoplatní operační systém Windows 10. A jeho cena bude 119 dolarů (necelé 3 000 korun).

Společnost zabývající se vývojem, výrobou, licencováním a podporou široké škály produktů a služeb, které jsou spojené především s počítačem, ve svém blogovém příspěvku uvedla, že bezplatná aktualizace z Windows 8 či Windows 8.1 na Windows 10 skončí dnem 29. července. Aktuálně nejnovější operační systém používá více než 300 milionů zařízení po celém světě.

Nicméně z grafu je viditelné, že stále nejpoužívanějším operačním systémem na desktopových počítačích je Windows 7, který používá 47,82 % uživatelů. Poté ho následuje Windows 10 s 15,34 % a následně Windows XP s 10,63 %.

graf

Graf ke dni 10. května. Zdroj: Netmarketshare.com

Spousta uživatelů vlajkové lodi Microsoftu nedůvěřuje, protože je s ní spojená celá řada otázek okolo soukromí, nespolehlivosti a bugů. Ale pokud vás tyto neduhy neodradily, máte ještě více než dva měsíce, abyste využili bezplatné aktualizace.

Zdroj / Foto: Windows Blog

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru