Dnes vyšlo 1 článků

Microsoft: Bing rozhodně neinfikuje uživatele

Microsoft: Bing rozhodně neinfikuje uživatele

Microsoft se ohradil proti nedávnému testu vyhledávačů, který navzdory úsilí společnosti s cílem zlepšit bezpečnost svého vyhledávače Bing oproti nejvíce konkurenčnímu Googlu prohrál.

Malware analýzou AV-TEST, o které jsme před pár dny také psali, bylo zjištěno, že vyhledávač Bing přináší pětkrát více odkazů na malware než konkurenční Google.

Redmondský gigant se rozhodl bojovat s vysvětlením, že studie AV-TESTU nepředstavují skutečnou zkušenost, protože Bing skutečně jasně označí výsledky, které by mohly být infikovány.

Vyjádření Microsoftu:

„AV-TEST vlastně nedělal žádné vyhledávání na bing.com. Spíše používal Bing API rozhraní k provedení řady dotazů a stáhnutí výsledku svého systému pro další analýzu. Pomocí rozhraní API místo uživatelského rozhraní AV-TEST obešel varovný systém navržen tak, aby uživatele varoval před nepříznivými vlivy malware. Bing vlastně dělá to, že brání uživatelům kliknout na malwarem infikovanou stránku zakázáním odkazu na stránce s výsledky a zobrazuje zprávu, která lidem brání jít na poškozený web,“ vysvětlil Microsoft.

Ale jedna otázka zůstává: Skutečně Bing přináší více malwaru než Google? Microsoft říká, že to tak není, ale přiznává, že je těžké rozhodnout, který z nich je lepší.

Zdroj: news.softpedia.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru