Microsoft bere zpátky svá omezení pro Xbox One

Poté, co Microsoft vyvolal silné reakce svými omezeními pro použité hry a nutností hrát online, se asi sám zalekl humbuku, který způsobil, a všechno to vzal zase zpátky. Dobrá zpráva pro všechny hráče.

Microsoft prohlásil, že na Xboxu One již bude možné hrát již použité, dříve vlastněné hry. Také nutnost připojit se jednou denně online pro verifikaci pravosti hry bylo zrušeno a nahrazeno tím, že se hráč musí připojit online pouze jednou, při  nastavování konzole.

Nová a netrpělivě očekávaná konzole XBox One

Nová konzole XBox One

„Od odhalení našich plánů Xbox One jsme já a můj tým poslouchali přímo vás, četli vaše komentáře a naslouchali vašemu feedbacku,“ píše Don Mattrick, prezident Interactive Entertainment Bussiness v Microsoftu.

Půjčování, prodávání nebo darování her? Najednou to jde

Další dobrou zprávou je, že uživatelé Xboxu budou moci půjčovat, prodávat, pronajímat či darovat disky s hrami pro Xbox One, což byl další často diskutovaný bod na seznamu omezení od Microsoftu. Hra bude první den dostupná ke stažení online a poté bude k dispozici offline. Xbox One tak ke hrám získává stejný přístup, jaký měl Xbox 360 a jaký bude mít i PS4.

Sony má nad Microsoftem stále duševně navrch

Když už hovoříme o PS4, není na škodu si připomenout senzační odhalení nové konzole na E3, kde se společnost Sony zavázala právě k volnému zacházení s disky či možnosti hraní offline. Věrní fanoušci XBoxu mohou nyní krok zpátky od Microsoftu vnímat jako zbabělost a jasné gesto, že Sony „vyhrála“ E3. Popravdě řečeno, byl to právě řečník Sony Jack Tretton, který sklidil největší aplaus, když představil svobodnější politiku PS4.

Zdroje:

https://www.wired.co.uk/news/archive/2013-06/20/xbox-u-turn

https://mashable.com/2013/06/19/xbox-one-dropping-drm/

Zdroje obrázků:

 https://www.wired.co.uk/news/archive/2013-06/20/xbox-u-turn

https://mashable.com/2013/06/19/xbox-one-dropping-drm/

Komentáře

Nahoru