Microsite

Microsite je jednoduchý malý web, kterou slouží pouze jako doplnění hlavní webové prezentace.  Používá se k prezentaci jednoho konkrétního produktu či kampaně. Na této stránce se zpravidla objevíte po kliknutí na reklamní banner, který Vás se odkáže.

 

Microsite se také nazývá minisite či weblet. Tento speciální malý web můžeme označit za prostředek marketingu. Hlavní stránka microsite má zpravidla také svou vlastní URL adresu nebo doménu.

Microsites mohou sloužit např. jako stránky obsahující konkrétní informace, jejichž účelem je uvést co nejvícepodrobných informací, pro které není na hlavní webové prezentaci prostor. Nejběžnější způsob využívání microsites je zvýraznění marketingové kampaně - může se jednat o reklamní kampaně, soutěže či zvýraznění nového produktu. Jindy bývá microsite vytvořeno pouze za účelem vydělání peněz na reklamě. Zvolí tématická klíčová slova se záměrem získat co nejvíce návštěvníků, na které na stránce čeká pouze velké množství kontextových reklam. 

 

 

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru