Micrashell: protivirový oblek na party

Micrashell: protivirový oblek na party

Po virové pandemii už asi nebudeme muset řešit v jakém stylu se oblečeme na party. Kvůli ochraně zdraví a zamezení šíření viru si budeme oblékat ochranný oblek, které nás udrží v bezpečí. Shromažďování v podobě účasti na party se nechce vzdát nejspíš nikdo. Ochranný oblek s rukavicemi se nazývá Micrashell – chrání nositele proti virům, vypadá stylově, lehce se obléká a neomezuje nositele os socializace s druhými lidmi. 

Designérská společnost Production Club byla založena v Los Angeles. Vymyslela koncept protivirové ochrany horní poloviny těla nazvaný „Micrashell“, který by mohl umožnit bezpečně navštěvovat filmové festivaly, koncerty a sportovní akce během globální pandemie nebo po ní – bez nutnosti stát dva metry od sebe.

Snímek obrazovky 2020-05-04 v 15.58.18

 

Snímek obrazovky 2020-05-04 v 15.58.59

 

Snímek obrazovky 2020-05-04 v 15.58.47

 

 

Oblek – který pokrývá zhruba horní třetinu těla – je vybaven tkaninou odolnou proti proříznutí, helmou pro filtraci vzduchu, průhledným štítem, bezdrátovou hlasovou komunikací, videokamerou a samozřejmě doprovodnou aplikací pro chytré telefony.

Prostřednictvím obleku bude možné také vyjadřovat svoje stavy. Například duhově zabarvený štít může vyjádřit vaší radost. Naopak červené zabarvení vyjádří, že jste zaneprázdněni. Chcete si dát drink nebo uvnitř obleku kouřit? Žádný problém. Podle oficiálního popisu uživatelé budou moci bezpečně konzumovat nápoje a kouřit cigarety prostřednictvím speciálně navržených nakládacích komor pod přilbou.

Designové studio pracuje výhradně s technologiemi, která má nýní k dispozici. Nechce do svého konceptu vkládat sci-fi funkce, které zatím nejsou dostupné. Jde hlavně o praktičnost obleku a rychlou globální potřebu všech lidí.

 

Zdroj, foto: futurism.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru