Dnes vyšlo 15 článků

Michal Kolesa: Nemám rád filozofující dotazy

Michal Kolesa: Nemám rád filozofující dotazy

Připravili jsme pro vás rozhovor s internetovou celebritou, kterou znají snad na každém diskuzním fóru. Má své zastánce i kritiky, přesto však zůstává stále svůj. Také byste se při čtení některých jeho komentářů přidali na stranu kritiků, ale občas máte pocit, že má Michal v některých oblastech dobré znalosti a názory? My také. A ještě více nám spadla čelist, když se Michalovy články na Objevit.cz dostaly mezi nejčtenější. Chcete se tedy dozvědět o rozporuplném Kolísku něco více? Chcete vědět, jak řeší vedra se svým psem Danečkem a jak často se umývá? Rozhovor jsme pro vás obohatili o některé Michalovy citáty, nad kterými se jistě pobavíte. Nutno také poznamenat, že proběhla aspoň menší korektura textu – především překlepů, pokud se vám však zdá, že některé odpovědi nedávají smysl, vězte, že to není chyba autorů rozhovoru. Chyba tedy bude nejspíše na 100 % na vašem přijímači :-).

Michale, jste internetovou celebritou. Různí lidé vás však vnímají různě. Jak si tedy myslíte, že vás vidí okolí? Jak se vyrovnáváte s tím, že vás lidé poznávají i na Internetu?

Nad těmito věcmi nepřemýšlím. Nejsem typ člověka jako je „baba Nyklová“  ze seriálu Ulice na TV Nova, aby pořád zjišťovala názory jiných a neustále někoho pomlouvala. Hraje ji Jaroslava Obermaierová.

Je to skutečně tak,  že vám Internet přináší možnost úniku z  nespravedlivého světa? Vnímáte to tak, kže se na Internetu můžete zbavit problémů svého běžného života?

Internet mi spíše problémy v běžném životě přidělává než odstraňuje. 🙁

Jaké problémy konkrétně máte na mysli?

Je dost lidí co mi chtějí zpříjemňovat život, např. si přečtou nějakou diskusi a webových forech a jdou to oznámit  na Policii České republiky.

Najdou se lidé, kteří na vás shlíží negativně. Už při studiu jste byl šikanován. Myslíte, že vám to nějak pomohlo v tom, že se dnes s kritikou dokážete lépe vyrovnat a zvládáte být nad věcí?

Já nad těmi filozofiemi života nepřemýšlím.

Studoval jste učební obor Elektrikář silnoproud a pak Strojírenství. Co vás bavilo více?

To nevím, bavilo mě obojí. Ony se oba obory částečně protínají.

Třeba cirkulárka u vás doma má sice z elektriky jen motor a maximálně stykač, nějaká novější může mít nějaké elektronické regulační prvky, pozvolný náběh otáček, bezpečnostní snímače, …, ale většina konstrukce je strojařská záležitost, upnutí řezacího kotouče, převodovka (pokud není použita elektronická regulace otáček), kostra stroje, ….

Kdybyste měl možnost vybrat si povolání svých snů, čím byste chtěl být, jakou pracovní pozici zastávat, případně v jaké firmě?

Hlavně NE být šéf či manažer, který řídí lidi.

Chtěl bych dělat něco co souvisí s tím co jsem vystudoval nebo co mě baví. Strojního konstruktéra, technologa nebo i nějakou drobnou ruční práci, např. ruční obrábění, tzv pilování, nebo montáž něčeho co má smysl a né lepit obálky nebo montovat propisky, z pracovních nabídek, kterých je plný internet.

Osvěta:

Když si pročtete podmínky inzerátu podrobněji zjistíte, že pro získání práce musíte zaplatit, kde dostanete vstupní balíček s DVD filmem se zaškolením a základním materiálem.

Hlavně aby se to dalo dělat z domova, buď přes počítač nebo na “kuchyňském stole” 🙂

Jste v plném invalidním důchodu, jak tedy vypadá váš běžný den?

Sedím u PC, jdu nakoupit jídlo nebo nějaký matroš ke kutění (šrouby, matice, podložky, vzpěry, tyčovou ocel, dřevěnou tyč,  úhelník …).

Žijete v Rakovníku s vaší maminkou. Máte s ní dobrý vztah? A jak se staví k vaší internetové popularitě?

V Rakovníku se mi žije dobře, jsem tu zvyklý, i když větší města jako třeba celkem Nedaleké Kladno má své výhody, ale i své nevýhody.

Máma má obecně k internetu vztah negativní. Je typický uživatel co jen klikne na ikonku, někým milovaným a někým nenáviděným Internet Explorerem a čeká až se jí načte náš nejznámější český vyhledávač.

Toužil jste někdy po nějaké přítelkyni/manželce na vážný vztah nebo vám vyhovuje samota a život s rodiči?

Mě stačí vidět plavat ženu v bazénu.

Bohužel zákony život singl a na psí knížku moc „neumožňují“, např. “Když Přivezou vaší přítelkyni do nemocnice v bezvědomí nemůže dát souhlas s informováním Tak vám doktor nic nesmí říct.”.

Redakce vybrala z archivu jeden můj citát, sice je už straší, ale pořád pravdivý:

“O svatbě jsem nikdy nepřemýšlel a ani nebudu. Svatební noc normálně, lehnul bych si se svým Ufounkem E.T. a spal bych a manželka by šla spát domů.”

Napadlo vás někdy, že byste měl vlastní rodinu a děti? Považujete Danečka za své dítě?

Nepřemýšlel jsem zatím o rodině. Danečka za dítě je dost velká fantazie. 🙂 🙂 🙂

Velmi často uvádíte, že rád sledujete ženy plavat. Co vás na ženském plavání tak fascinuje?

Schopnost ženy udržet se na vodě a pohybovat se nějakým výsledným směrovým vektorem.

A proč se nezajímáte i o plavání mužů?

Muži mě nefascinují. To souvisí s lidskou evolucí. Muži v pravěku potřebovali lovit ryby, tak měli od přírody větší nadání naučit se plavat. ženy to nepotřebovaly, tak k tomu nebyly “anatomicky přizpůsobeny (jiný poměr svalů, kostí, tuků, …).

Co říkáte na úspěchy či výkony české reprezentace v plavání? Kde vidíte hlavní mezery? Která reprezentantka má vaše největší sympatie?

Já to nesleduji.

Je něco, co vám na plavání vadí?

Mě spíš vadí celotělové spešl plavky pro dosahování rekordů, různé potravinové doplňky, až nelidské kontroly na doping, např. sportovec musí nestále antidopingové organizaci neustále hlásit jak vězeň, kde se bude pohybovat, aby ho mohli chodit kontrolovat. Kontrola mi nevadí, spíš to že si to kontroloři nehlídají sami, a nutí sportovce ke spolupráci

Nebo že v si v TV nemůžu vybrat kameru, ze které chci danou plavkyni sledovat, technicky už by to šlo vyřešit.

Redakce opět vybrala jeden můj starší citát:

“Plavání u žen není sport, ale BOŽÍ zázrak. A u mužů je to jen parazitování na tomhle zázraku a KOMERČNÍ závody jsou znesvěcení tohoto božího zázraku.”

Co by měla umět podle vás ideální žena (kromě plavání 🙂 )?

Na PC, uvařit, uklidit mi, elementární znalosti fyziky, chemie a matematiky, aby věděla, proč se vaří pod pokličkou nebo znala něco o materiálech a věděla, proč hliník nevaří na indukčním vařiči.

Plavat neumíte, ale opravdu se bojíte vody? Z čeho tento strach plyne? A není to podle vás paradox, že milujete vodní sport a vás samotného to k vodě až tak netáhne?

Vody se bojím, ve školce jsem se topil, házeli nás do velkého hlubokého bazénu.

Vím, že je to podle vás soukromá věc, ale proslavil jste se výrokem, kdy jste tvrdil, že jste se dva roky nemyl. Tomu se mi nechce moc věřit. Jak často se skutečně umýváte a čistíte si zuby? Je to jedna z věcí, která zajímá téměř celou internetovou veřejnost. A co na to dívky ve vašem okolí?

Když je potřeba. Já řeknu číslo a vlítne na mě policie, sociálka a hygiene. 🙂

Opět 3 citáty z archivu:

“Když chcete sbalit čistotnou holku, musíte být logicky “prase”, protože protiklady se přitahují.”

“Děda se nemyl / Babička se nemyla a nemyje /Máma se nemyje / Akorát táta byl na to mytí nějak „úchylný“.”

Máma říká, že nesmrdíme. Holky třebas tvrdily, že se myjí každý den, ale nějaký důkaz nepřinesly. Já bez důkazu nevěřím.

Nemíval / nemýval 🙂 jste vždy dlouhé vlasy. Jak dlouho trvalo, než vám narostly do nynější délky? A chystáte se je někdy v nejbližší době nechat ostříhat?

Já vzhled neřeším. Asi několik let. Vždy mě to máma přistřihne, když už jí to leze na nervy.

Nějaký čas jste údajně pobýval v psychiatrické léčebně, je to pravda? Proč jste zde byl hospitalizován?

Ano, je to pravda. Byl jsem v evidenci ÚP a zaměstnankyni více zajímala byrokracie než moje životní situace, zaměstnavatelé mi na pohovorech ukazovali dveře, více je zajímalo, zda budu do práce chodit s mámou, když jsem ji měl s sebou jako “vyjednavačku”, než co umím a neumím. Jestli třeba vím, proč se při programování CNC používá inkrementální a kdy absolutní programování nezjišťovali. Z této beznaděje jsem se zhroutil. V baráku jsem rozkopl balkón, sousedi zavolali policii, ale zastali se mě. Sousedi řekli, že to nebylo výtržnictví, ale spíš nějaká “duševní krize”, policie mě vzala do nemocnice, kde mi doktorka napsala papíry pro převoz do blázince.

Jak dlouho jste byl hospitalizován? Jaká byla diagnóza od doktora, respektive jaký byl tedy důvod, proč jste byl nucen zůstat?

Necelý měsíc. Diagnóza reakce na závažný stres.

Jak je to s vaším zdravotním a duševním stavem nyní (pokud tedy máte chuť tuto informaci našim čtenářům sdělit)?

Stabilizován. Nejsem doktor, nevím. Akutně mě bolí noha z “levné” obuvi, kde byla koupená si asi každý domyslí, abych neškádlil naši “podnikatelskou” menšinu 🙂

Jak byste popsal prostředí psychiatrické léčebny? Co vám z této doby utkvělo v paměti?

Psychiatrické léčebny už dnes nejsou vězením pro „nemocné“, ale snaží se o prostředí alespoň trochu suplující „domov“, aby se pacient cítil „příjemně“ a lépe spolupracoval a léčba měla pokud možno vyšší účinnost.  Poznal jsem také, když jsem s některými pacienty mluvil, že nemít maturitu či práci není v životě zas tak důležité.  Někteří na tom byli tak zle, že byli rádi, když je někdo přebalil jako kojence a dal jim najíst, umyl je a uložil do postele.

Rád čtete odbornou literaturu, kterou dobrou knihu jste v poslední době četl?

Já čtu hlavně učebnice matiky, fyziky, chemie, strojírenství, elektrotechniky, automobily, stavebnictví

A jakou knihu byste doporučil našim čtenářům?

Co na to říci, ona je fyzika propojená s matematikou a některé části fyziky jsou zase propojeny s chemií.

Stačí obecně? Doporučuji knihy, kde jsou barevné obrázky, zvýrazněné důležitosti, bohatý rejstřík s co nejvíce pojmy.

Má Michal Kolesa rád knihy?

Spíš mně vadí cena knih. A elektronické knihy ještě nejsou z právního hlediska vůbec dořešené. Papírovou knihu můžete půjčit beztrestně. Ale elektronickou ne. (trochu zjednodušené)

Sledujete filmy či nějaké seriály? Můžete doporučit některé, které by stály za zhlédnutí? A co se vám na nich líbilo?

Na filmy koukám, jen když tam herečka plave ve vodě, ale naštve mě, když se pak v recenzi dozvím, že se nechala zastoupit kaskadérem a ještě za to dostala milióny dolarů nebo statisíce českých korun.

Jakou posloucháte hudbu, jakou máte oblíbenou skupinu / zpěváka / zpěvačku? A na čem hudbu nejčastěji posloucháte?

Nemám oblíbené kapely, ale pouze jednotlivé povedené rockové písničky, ve kterých je krásně slyšet řinčivý zvuk elektrických kytar a kláves a do toho duní basová kytara a bicí a samozřejmě rychlý melodický hlavní vokál.

Nejraději mám, když při refrénu maximálně řvou všechny hudební nástroje a celá kapela zpívá někdo může říct i řve  z plných plic do mikrofonů nějaký melodický dynamický refrén.

Počítač a repro Labtec Pulse 385. Dostal jsem to jako reklamní dárek od O2 k ADSL internetu, ale už jsem u jiného providera, který má optiku a mám 30 synchronně up/down. Platím jen 400 Kč, u O2 to bylo 600 Kč

Je veřejně známé, že máte doma psíka Danečka. Co je to podle vás za rasu? Jak je starý? Jak dlouho s vámi žije? Je poslušný? Spí s vámi v posteli? Jak se mu daří teď v létě? Plánuje rodinu?

Japanchin, asi 5 let, asi 4 roky, moc poslušný není, v posteli se mnou spí a nemůžu si natáhnout nohy nebo se otočit, když mi na nich leží, v létě má problém, protože má krátký čenich a hůře se mu dýchá, když je vedro a nemůže se ochlazovat. Psi nemají potní žlázy. Daneček to zvládá hůře než já, leží s vyplazeným blemcákem a dělá he he he he. Ale dal jsem mu do každé místnosti misku s vodou, aby nemusel chodit přes celý byt, když si lehne do nejvzdálenější části bytu od misky s vodou.

Váš vlastní vynález, jo 🙂 ?

Ani ne, to jsem vyčetl na netu.

Jak dlouho máte svůj talisman – ufonka E.T.? Jak a kdy jste k němu přišel?

Asi 5 let. Máma mi ho koupila, když jsem byl 2 měsíce nezaměstnaný, než jsem skončil v blázinci.

Pro pobavení jeden starší citát, protože dost lidí si myslí, že mi ufounek nahrazuje “nafukovací ženu” a nebo prostitutku 🙁

“Jako nafukovací slečnu ufounka nepoužívám !”

A přináší vám štěstí?

Na talismany jako technik nevěřím.

Mám to tedy chápat jako ne?

Ano. Tedy ne :-). Ne, nemám pocit, že by mi přinášel štěstí.

Angažoval jste se na mnoha diskuzních fórech, vaše jméno znají snad na každém českém serveru. Kde se vám líbilo nejvíce? Kde lidé nejlépe odpovídali na vaše dotazy a diskutovali s vámi?

Asi na Kosmonautix, tam se mě hlavní admin nejvíce zastával, ale byl přehlasován. Dušan Majer přezdívka Dugi. Alespoň mi odpovídá soukromě přes FC (Facebook). Dělá videa na Stream. Dobývání vesmíru, Vesmírné výzvy, Noční obloha.

Aha. To jsou názvy těch webů?

Ne, názvy pořadů na Streamu.

OK, já zapomněla. A kde tedy se k vám chovali nejuctivěji?

www.kosmonautix.cz – zastávání admina
https://pc.poradna.net – nejrychlejší banán

Kde naopak jste měl pocit, že vás uráželi?

Poradna zive.cz. Tam chodím aktuálně teď a pořád jsou nějaké „narážky“.

Vadilo vám to?

Toto neřeším. Problémoví lidé jsou všude.

Co vás vedlo k tomu, že jste nějaký čas nepoužíval Facebook?

Že někdo použil moje příspěvky na Facebooku a podal trestní oznámení na policii.

Michal Kolesa

Jaké chuťové vjemy cítíte při konzumaci Pribináčku?

Už jsem několikrát psal, že nad svými pocity nepřemýšlím. Nejsem filozofující typ. Smysly nepovažuji za měřidlo.

Jste spokojen s jejich kvalitou a cenovým vývojem za uplynulý rok?

Kvalitu nevím, ale cena je vysoká – 18,90 Kč za 130 g balení. Kupuji ve slevě pár dní před koncem spotřeby.

Osvěta:
Spotřebujte do: – po datu se již nesmí prodávat
Minimální trvanlivost: po datu se MŮŽE prodávat odděleně s oznámením o prošlé lhůtě

Já bych to sjednotil, že se po době prodávat nesmí. Je v tom zbytečný bordel a bohužel jej v tom mají i obchodníci, natož pak spotřebitelé, kteří pak koupí „zajíce v pytli“.

Je něco, co byste výrobci tohoto polobožského produktu vytknul? Myslíte, že se výrobce Pribináčků dostane někdy na burzu a pokud ano, uvažoval byste o nákupu akcií?

Jen cena. Možná zbytečně velký obal (pozn. redakce: předali jsme to řediteli výroby jako podnět na zlepšení)

Akcie ne, ani pořádně nevím, co to je.

Máte ještě nějaké další oblíbené jídlo kromě nejmenovaného smetanového dezertu? Co pití? Pijete alkohol?

Jsem masožravec. Řízky + bramborový salát, pečené kuře + hranolky/krokety, českou svíčkovou s 5ti houskovými knedlíky, rizoto s masem, bramborová kaše s párkem. Piju džusy, čaje, alkohol NE. Na moje léky by to byla sebevražda.

Já jsem jednou kupoval vysočinu., řekl jsem „50 milimetrů vysočiny v celku“. Měli jste vidět jak na mě koukala.

Jistě by z vás byl skvělý potravinový inspektor. Co byste vytkl potravinovému inspektorovi televize Nova?

Myslím, že je na ty obchody až moc slušný. Já bych nechal ty prodavače to zkažené sníst.

Jste dyslektik, ale je zajímavé, jak se dokážete rozepsat o jednoduchých (až triviálních) tématech. Považujete se za komunikativního člověka, který se rád vyjadřuje, nebo spíše za tichého samotáře?

Dyslektik je obecná porucha pro učení. Bavilo by mě učit, rád se o svoje znalosti a vědomosti podělím.  Jsem spíš samotář, lidi ve fyzickém světě nevyhledávám.

Odkud tedy pochází vaše vyjadřovací nadání a schopnost vše a všude vtipně okomentovat?

Svoje komunikační dovednosti za nadání nepovažuji, když něco chci v obchodě, kde není samoobsluha, tak trnu, aby mi při nákupu nezačala asistovat policejní zásahová jednotka URNA (Útvar rychlého nasazení).

A proč? Teď jsem to s tou URNOU moc nepochopila.

Vždy se do svého „požadavku“ nějak „zamotám“ a to si to, než do toho krámu vlezu, nějak „připravím“, ale stejně mně nevypadne slovo, pak si rychle nemůžu vzpomenout, začnu improvizovat,…

Jak pak taková improvizace ve vašem podání dopadá?

Blbě, že raději vypadnu, aby mě nevyvedla policie.

Motivuje vás, když čtenáři chválí vaše články? Máte něco na srdci, co byste chtěl vzkázat vašim věčným kritikům?

Pochvala potěší a pokud je kritika na nějaké inteligenci, tak to beru jako námět.

Kde berete inspiraci pro své články?

Ze života nebo co čtu na netu.

Kdybyste vyhrál nějakou literární cenu, co byste dělal? Kdyby byla honorovaná, za co byste peníze utratil?

To si nemůžu dovolit něco vyhrát, protože sociálka by mi sebrala důchod, když nejsem schopen výdělečné činnosti i za zvláštních podmínek.

Za co byste utratil peníze, kdyby vám je sociálka hned nesebrala?

Samozřejmě nové PC s 8-jádrovým procesorem, 64 GB RAM, grafikou 2x Nvidia 790 GTX ve SLI, 2 síťové karty, diskové pole RAID pole 10 o kapacitě 8 TB, Windows 8   Pro své internetové projekty, např. videa v HD, testování softwaru

Pak nějaký vercajk (mám jej většinou z výprodejů v marketech a kvalita je „zajímavá“, už se mi několikrát stalo, že jsem otočil šroubovákem a otáčela se rukojeť a ne šroub)  Baví mě kutit a nechci, aby mi “ochabli ruce” a ztratil jsem jsem řemeslnický cit

Nějakou odbornou literaturu (fyzika, matika, chemie, elektro, stroje, stavebnictví, automobily, …).  Když si budu procvičovat ruce, tak se zaslouží i procvičovat mozek, aby mi nezdegeneroval. Starobním důchodcům se doporučuje luštit křížovky nebo populární sudoku, jako prevence, např. před stařeckou demencí. Vruty se mi vydrolily v hkavičce a nešli zašrtoubovat…

Vruty se mi vydrolily v hkavičce a nešli zašrtoubovat = vruty se vám vylomily v hlavičce a nešly zašroubovat?

Mám celkem kvalitní elektrikářské šroubováky vhodné pro práci pod napětím, chytnu si vrut do ruky – přidržuji. Začnu šroubovat tím „kvalitním šroubovákem“.

A pak se stane co 🙂?

Jak šroubovákem otáčím, tak mi to „vrtá“ díru v hlavičce vrutu, jako kdybych měl místo šroubováku vrták. Na místě křížového zářezu pro šroubovák mi vznikne kuželová díra a vrut je zralý do koše.

Super Michale, díky za podrobný popis problému. Pojďme dále. Co říkáte na to, že vaše články na Objevit.cz patří mezi jedny z nejčtenějších? Očekával jste to?

Sice mám přístup ke grafům, s NDA od strany šéfa moc nesouhlasím s jejich zveřejňováním, ale nechci zbytečné šéfa dráždit, tak to raději nečtu, abych něco neprokecl.

Toho se nebojte, jen se prokecněte 🙂.

Já jsem názoru, že různé obchodní údaje, jako tržby, sledovanost a příjem z reklam, by měly být veřejné, aby si mohly firmy více konkurovat a pak by to bylo lepší pro zákazníky, než všechno tutlat. Když koukám na TV, tak mě vždy naštve mluvčí, jak se postaví do pozoru a řekne „Nebudu se vyjadřovat“, tím tomu akorát nasadí korunu

Poznámka provozovatele serveru: Vždyť je na webu přímo sekce se statistikami návštěvnosti a s cenou za reklamu i obchodní údaje jsou na webu uvedeny :-). Bližší informace ohledně návštěvnosti dostává na vyžádání každý inzerent, aby se mohl svobodně rozhodnout, zda chce, a nebo nechce na webu inzerovat. Ale dávat na web všechny údaje, odkud lidé chodí, kolik času tam tráví, kolik web vydělává apod. to podle mě není rozumné a v dohledné době tedy žádnou změnu v tomto ohledu neplánuji, i když, Michale, váš názor chápu a respektuji jej. 

Ale zpět k našemu rozhovoru. Když už jsme u Objevit.cz, podívejme se do světa technologií. Proč zastáváte názor, že by měl být každý člověk označen identifikačním čipem?

Rozhodně je to bezpečnější, než nosit v peněžence 50 průkazů a kartiček. Peněženku zapomenete, ztratíte, vypadne Vám snadno, ale čip Vám z ruky nevypadne a dal by se použít i třeba k otevírání dveří, přihlášení se do vašeho počítače a odpadlo by pamatování si hesel, PINů, nošení klíčů.

Jak vidíte budoucnost počítačů a IT světa? Troufnete si předpovídat vývoj tohoto odvětví, máte nějakou vizi toho, k čemu lidstvo za pár let v této oblasti dospěje?

Já myslím, že vývojáři berou asi inspiraci ve sci-fi filmech a kombinují více věcí. Například mobil dnes neslouží jako telefon, ale i jako foťák a počítač, tzn. to bude vypadat asi jako ve sci-fi filmech.

A který film se nejvíce přibližuje této vaší představě?

Třeba Star Trek, tam jde s počítačem mluvit, i když to už částečně existuje. Například mobily mají hlasové vytáčení, navigace s Vámi mluví hlasem, Google brýlím dáváte hlasové povely.

Návštěvníky – SCI-FI  československý seriál natočený za socialismu jsem neviděl, ale vím, že Dagmar Patrasová, která v něm hrála v jednom díle PLAVALA s delfíny (četl jsem s Dádou, jak jí děti říkají rozhovor o natáčení Návštěvníků)

Nastávají nám prázdniny. Jak si představujete svoji ideální dovolenou? Kde byste ji trávil?

Nebaví mě cestovat, tak doma u PC.

Co se vám v životě nejvíce podařilo, na co jste nejvíce hrdý?

Nad tímto nepřemýšlím.

Máte nějaký životní vzor – máte někoho, koho obdivujete, ke komu vzhlížíte a chcete být jako on / ona?

Nemám rád filozofující dotazy, nad tímto nepřemýšlím.

Jaká žena je podle vás ta nejkrásnější na světě i v celém Rakovníku?

To nevím, já potkávám maximálně prodavačky, když jinam než do obchodů nechodím.  🙁

Kdybyste měl možnost prožít svůj dosavadní život znovu, které věci byste udělal jinak?

Zatlačil bych více na úřednici na Úřadě práce, když jsem byl v evidenci pracáku, aby mě zaměstnala, když je za to placená, aby mi lidi nenadávali do kripla, socky, nemakačenka, že se flákám za státní peníze doma a oni na mě musí vydělávat a při každé příležitosti mi to předhazují.

Aby si to zase někdo nevyložil, že bych šel cestou násilí, tak mám na mysli spíš motivaci a předložením “analytické logiky” 🙂

Logicky pro stát je výhodnější když je občan zaměstnaný než mu vyplácet sociální dávky, tudíž by měl Úřad práce zaměstnavatele více motivovat, aby zaměstnávaly i “problémovější” obyvatele, např. matky s dětma, které nemají hlídání, lidi bez vzdělání (když neuděláte maturitu ani na druhý pokus a nemůžete opakovat ročník, tak papírově máte základní vzdělání, přitom nějaké znalosti ze střední máte), mladistvé (do 18 let se základní školou), lidi po výkonu trestu nebo ve výkonu trestu, aktivní seniory, zdravotně znevýhodněné a naše cizinecké menšiny.

Máte nějaké sny nebo představy o své budoucnosti? Je na světě ještě něco, čeho byste chtěl dosáhnout, co byste chtěl zkusit, někam se podívat atd.?

Sen nemám.

Nepřemýšlím, co bych chtěl dokázat, nepřemýšlím nad těmito blbostmi, nejsem cestovatelský typ, tak netoužím poznávat cizí země.

Je něco, co byste chtěl našim čtenářům vzkázat?

Nejsem typ člověka, co někomu něco vzkazuje. Spíš něco ve smyslu, aby četli objevit a inteligentně komentovali, aby z toho mohli autoři článků těžit.

Pokud máte i vy na Michala nějaký dotaz, napište nám komentář a my z vašich dotazů zpracujeme druhé kolo rozhovoru. Tak populární osobnost jako je Michal by si dva rozhovory jistě zasloužila. A jedna perlička na závěr :-).

PS:  Víte, že Michal byl také v televizi? Mrkněte se na: https://play.iprima.cz/videoplayer/326151/ (čas 23:30).

Komentáře

Nahoru