Michal Kašpárek se stává šéfredaktorem webu a časopisu Finmag

Michal Kašpárek, recenzent a komentátor, se od ledna letošního roku stal šéfredaktorem webové i tištěné verze časopisu Finmag.cz, který spadá do portfolia vydavatelství Partners Media, odnože firmy pro finanční poradenství Partners Financial Holding.

Michalovy komentáře a recenze jsou součástí portálu Finmag.cz už od ledna 2010, přičemž po 7 letech se obě strany dohodly o rozšíření spolupráce. Michal bude mít vliv na obsahovou strategii webu a bude stanovovat redakční plán. Dále bude zodpovídat za vyhledávání nových autorů a zahraničních textů pro překlad.

michal kašpáerk

Zdroj: LinkedIn

„Od spolupráce očekávám především zkvalitnění obsahu webového magazínu,“ řekl Martin Vlnas, ředitel Partners Media.

V tištěném měsíčníku Finmag, kterého se tiskne přes 5 tisíc kusů, se bude starat o editaci textů a komunikaci s autory.

„Pro Finmag jsem vždy nejraději psal o přehlížených tématech na pomezí ekonomie a dalších oborů – o hospodářském boomu donedávna chudých zemí, vzestupu hnutí efektivního altruismu nebo o některých absurdně přísných doporučeních lékařů. A právě v tomto duchu chci dál vést celý magazín – aby nabízel čtení pro lidi, které zajímá, co je za rohem,“ představuje si Michal Kašpárek.

Během své kariéry Michal působil jako novinář v Mladé frontě Dnes, v Metropolisu a ve vydavatelství Computer Press. Nicméně od roku 2010 je publicistou na volné noze, který pravidelně přispívá pro portály Peníze.cz a Finmag.cz. Také nárazově pracoval pro Reportér, Radio Wave Českého rozhlasu, 067.cz a další média.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru