Dnes vyšlo 15 článků

Mezi 10 nejinovativnějších společností z Kickstarteru se dostali i čeští Warhorse Studios

O tom, jak se daří českému hernímu studiu Warhorse Studios jsme vás už informovali. Před rokem jsme mohli sledovat, jak byli se hrou Kingdom Come: Deliverance úspěšní na Kickstarteru, pak jsme si povídali přímo s producentem téhle RPG hry a nedávno jsme se radovali, že se jí dočkáme už letos. A teď přichází další novinka.

Na FastCompany byl nedávno zveřejněn žebříček top 10 nejinovativnějších společností z Kickstarteru pro rok 2015. Po boku světových fenoménů se mezi špičkovými nápady z celého světa vyjímá i české Warhorse Studios se svou hrou Kingdom Come: Deliverance.

deliv

delive

deliver

V seznamu jsou startupy různého charakteru. Některé se zabývají učením čínštiny, jiné virtuální realitou. Všechny ale mají jedno společné. Jde o projekty, které mají potenciál, byly na Kickstarteru extrémně úspěšné a nadále se rychle rozvíjí.

Čím si místo v žebříčku získali Warhorse Studios?

Za prvé se jejich hře dařilo na Kickstarteru. Hrám se tam obecně daří dobře, ale Kingdom Come: Deliverance, zasazená do 15. století, byla extrém. Získala téměř 1,7 milionu dolarů od 35 000 lidí.

Jenže jak nám v rozhovoru vysvětlil Martin Klíma, je to na hru stále málo, a tak sbírali peníze dál. FastCompany píše, že vytvořili vlastní crowdfundingovou stránku (peníze vybírají na webu hry), během následujícího týdne vybrali dalších 17 tisíc dolarů a peníze plynuly dál.

aktualni_cil

Aktuální stav

Mezitím stihli odměnit všechny své příznivce – dali jim k dispozici alfa verzi hry. Většina alfa verzí je nehratelných, ale tohle bylo jiné. Jejich alfa verze, kterou rozdávali, byla téměř hotová hra, a každé dva až tři měsíce ji aktualizovali. Určitě i díky tomu lidé nelitovali peněz, které hře darovali. Za to, že se s ní mohli takhle seznámit, se to vyplatilo.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru