Metro 2033

Žánr: akce > 1st person akce
Forma: placená hra
Rozsah: samostatná hra
Multiplayer: ne
Datum vydání: 16.03.2010
Vývojáři: 4A Games
Oficiální stránky: https://www.metro2033game.com/en

Jeden z nejkvalitnějších příběhově nabitých  survival hororů, který byl kdy vytvořen, vznikl na motivy sci-fi knihy Dimitria Klukovského. Příběh je zasazen do moskevského metra a točí se kolem malého chlapce Artyoma. Právě ten se narodil několik let před zkázou, která postihla svět. Na povrchu je nedýchatelná atmosféra. Po atomovém výbuchu nezbývá nic jiného, než si nalézt nové útočiště. Celé lidstvo se ukrývá v podzemních chodbách a doufají, že se vše navrátí do původních kolejí. Radiace donutila všechny přeživší k vytvoření komunit v jednotlivých stanicích. Vše probíhá v naprostém očekávání až do té chvíle, než se z útrob temných chodeb ozve něco temného.

Minimální systémové požadavky

OS: XP Service Pack 3 / Vista / Windows 7
CPU: Dual core CPU (jakékoli Core 2 Duo nebo lepší bude dělat)
GPU: Shader Model 3 kompatibilní grafické karty (GeForce 8800, GeForce GT220 a vyšší)
HDD: 5 GB of Free hard disk space
RAM: 1GB RAM
DX: DirectX 9

 

100Postapokalyptické Rusko je zahaleno do temného hávu. Přeživší se k sobě tisknou v domnění, že je už nemůže nic vysvobodit. Jediné útočiště pro vybudování stabilní komunity se stalo podzemí. Na povrchu vládnou mimozemské entity, které prahnou po krvi. Jejich křik se táhne dlouhými chodbami, což vypovídá o jediném, že ani tady dole nejsou lidé v bezpečí. Zátarasy a barikády jsou poslední věcí, co dělí vystrašené původní obyvatele od nelítostných mutantů, kteří nepatří zrovna mezi nejpomalejší. Jejich agrese je obdivuhodná. Metro  2033 je kombinací hororové FPS střílečky s RPG prvky a neutuchajícím bojem o přežití.

Nelehký moskevský úkol

Temná vize budoucnosti se naplňuje a vy jako hlavní hrdina příběhu máte velice složitý úkol. Zbořené tunely podzemního metra drží z posledních sil. O to horší je fakt, že propůjčují přístřeší několika tisícům obyvatel. Vy, Artyom máte nelehký úkol. Budete ze své základny z nejmenované stanice metra vyslán na nebezpečnou výpravu. Proražení obrany je jen otázkou času. Lidem dochází potraviny, náboje i naděje. Za každého mrtvého mutanta jich přijde dalších deset. Lidé jsou vystrašení a pomalu se loučí se životem. Šušká se, že v ostatních stanicích jsou další lidé a dost možná by bylo vhodné se sjednotit.

00Výprava do náruče smrti – Metro 2033

Artyom je tak odkázán na několik svých přátel, s kterými se vydá do temných útrob metra. Vybaven několika zajímavými střelnými zbraněmi, granáty a lékárničkou může začít mise. Příběh vás zavede i na povrch planety, samozřejmě v odpovídajícím obleku.Ve hře se setkáme s bravurně vyřešeným AI modelem. Dávejte si dobrý pozor, kam šlapete, jelikož nepřátele slyší a dokonce i cítí. Jakmile jste tedy zranění a nemáte lékárničku, připravte se na návštěvu. Stejně tak, jako když prohledáváte oblast a rozkopnete pár plechovek. Ozvěna je zrádná a během chvíle máte o zábavu postaráno. Celou hru pohání 4A engine, který byl vyroben od autorů X-Ray. Hra je tedy po této stránce hodně podobna pařbě Stalker.

Není k dispozici

není k dispozici

 

 

Štítky: ,

Komentáře

Nahoru