Meta z Evropy neodejde

Meta z Evropy neodejde

Meta nechce ani „nehrozí“ odchodem z Evropy a jakékoli zprávy, které naznačují, že to udělá jednoduše nejsou pravdivé. Stejně jako 70 dalších společností z EU a USA identifikuje obchodní riziko vyplývající z nejistoty ohledně mezinárodních přenosů dat.

To není nic nového. Minimálně od 2. čtvrtletí 2018 zvýšili mezinárodní přenosy dat v každém z příjmů a zdůraznili specifické riziko pro služby v Evropě a potřebu bezpečného a zabezpečeného mechanismu přenosu dat mezi EU a USA. Mezinárodní přenosy dat podporují globální ekonomiku a podporují mnoho služeb, které jsou zásadní pro každodenní život.

V tisku se objevily zprávy, že Meta „hrozí“ odchodem z Evropy kvůli nejistotě ohledně mechanismů přenosu dat mezi EU a USA. To není pravda. Stejně jako všechny veřejně obchodované společnosti je Meta ze zákona povinna sdělit investorům podstatná rizika. Meta, stejně jako mnoho jiných podniků, organizací a služeb, spoléhá na přenosy dat mezi EU a USA, aby mohla provozovat globální služby. Nejméně 70 dalších společností z celé řady průmyslových odvětví, včetně deseti evropských podniků, rovněž upozornilo na rizika související s přenosy dat ve svých výkazech příjmů.

Podniky potřebují jasná, globální pravidla pro dlouhodobou ochranu transatlantických datových toků a stejně jako ostatní společnosti v celé řadě průmyslových odvětví pečlivě sleduje potenciální dopad na miliony lidí a podniků, kteří využívají Meta služby.

Zdroj, foto: about-fb.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru