Městské toalety, které vyskakují ze země? Paříž začala testovat Urilift

Městské toalety, které vyskakují ze země? Paříž začala testovat Urilift

Věřejných toalet je v každém městě nedostatek. A co teprve v turistických metropolích? Mezi takové zcela jistě patří Paříž. Od začátku února se v Paříži začaly testovat veřejné toalety, které se po setmění vynoří ze země. Jejich použití je tedy možné pouze v noci. 

Toalety od nizozemské firmy Pop-up opravdu vyskakují ze země. Urilift jsou ve skutečnosti trojice 6 metrů vysokých pisoárů z nerezové oceli. Proces, kdy se toalety vysunou ze země  trvá přibližně jednu a půl minuty, než se úplně objeví. Jejich použití je určeno lidem, kteří se v noci baví a pak močí v parcích a v ulicích. Obvykle jsou totiž veřejné toalety po setmění zavřené. UriLift prodala své noční toalety za zhruba jeden a půl milionu korun, jsou obvykle instalovány v oblastech plných hospod a barů: místa, která o víkendu ožívají, ale nemají zvláštní potřebu veřejných toalet. V takových oblastech se často objevují stížnosti obyvatel. Město vnímá Urilift jako vyhovující alternativu.

9_Urilift-triple

Představa obrovského ocelového sloupu vycházejícího ze země, jakkoli pomalu, je trochu jako ze scifi filmu. Ale podle mluvčího UriLifta Wima Hermansa jsou toalety vždy zvedány pomocí dálkového ovládání na příkaz městského pracovníka. Je tomu tak proto, aby se náhodou nestala nějaká nehoda, aby v místě toalet zrovna nikdo neprocházel nebo neprojížděl na kole – mohlo by dojít k úrazu. Předtím, než jsou toalety otevřeny, jsou vyčištěny městským personálem.

Hermans říká, že společnost neměla žádné vážné bezpečnostní stížnosti a to za 13 let, kdyb instalovali první toaletu svého druhu. Nyní fungují v několika zemích, včetně Švédska, Velké Británie, Belgie, Holandska a Dánska.

Zdroj, foto: citymetric.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru