Město za miliardu dolarů, ve kterém nesmí žít lidé

Ve městečku CITE, které se staví v pouštích Nového Mexika, by mohlo žít 35 000 lidí. Ale nikdy tam žít nebudou. CITE je totiž zkratka pro Center for Innovation, Testing and Evaluation. Ve městě se budou testovat nové technologie jako alternativní zdroje energie a auta bez řidiče.

Moderní město duchů bude mít všechny znaky klasického moderního města. Budou v něm domy, nemocnice a policejní stanice. Celá stavba přijde na miliardu dolarů a je podporována developerskou společností Pegasus Global Holdings.

Stavět se začne ještě letos

O stavbě se mluvilo už dost dlouho, v roce 2012 byla hodně kritizována, ale teď už se schyluje k prvním krokům. CITE čeká už jen na jediné povolení. Stavět by se mělo začít ještě letos.

Město CITE se bude rozkládat na 3 885 hektarech.

area

Pod ním se v zemi bude nacházet kontrolní systém „Backbone“ (páteř), který bude rozdělen do tří subsystémů: energie, voda a data. Co se týče nadzemní části, bude CITE rovněž rozděleno do konkrétních obvodů: voda, zemědělství, energie a vývoj. Ve městě bude mnoho laboratoří pro výzkum a testování.

districts

Pod názvem City Lab se skrývá centrum města. Tady se budou nacházet kostely, policejní stanice, benzina, škola či nemocnice.

center

Tady je digitální vizualizace městského centra, především silnice okolo vypadá zajímavě.

centrum

Jak jsme již zmiňovali, ve městě nebudou žít žádní lidé, vše bude poháněno technologiemi, ale dohlížet na chod budou výzkumní pracovníci. Pro ně bude na okraji CITE postaven malý kampus. Bude ovšem daleko od všech laboratoří, aby neovlivňoval testování.

cite-city

Hotovo by mělo být v roce 2018.

Komentáře

Nahoru