Město Liberec za toto logo zaplatilo 315 tisíc korun

V lednu jsme vás informovali o tom, že Pardubický kraj si s neprofesionálním logem uřízl ostudu. Z ostudy kabát má nyní i město Liberec. Za logo s jednoduchým červeným nápisem a nesmyslnou stříškou radnice zaplatila 315 tisíc korun, přičemž tato částka je skutečně zarážející. Veřejnost se na adresu „grafického díla“ vyjadřuje rozporuplně, zatímco někdo mluví o hnusu, někdo se ptá, zda stříška není pouze překlep. Takové logo by vytvořil i školák na základní škole v programu Malování. A zadarmo.

Radnice města Liberec se po šestnácti letech rozhodla změnit své logo. Vyhlásila dvoukolovou soutěž, v rámci které zúčastnění měli navrhnout logo vystihující to, že Liberec je významná metropole severních Čech. Z prvního kola, jehož se zúčastnilo 163 designérů, byli vybráni pouze 3 designéři. Určitě se zastupitelům dostala do rukou spousta návrhů, a proto nikdo nechápe, proč sáhli zrovna po tomto nevýrazném logu. Nicméně zastupitelé jsou se svým výběrem spokojení.

17156336_621284471413694_7811697217651093411_n

Zdroj: Facebook

„Je dobře, že město konečně bude mít jednotný vizuální styl,“ uvedl Ivan Langr, náměstek libereckého primátora, v tiskové zprávě.

Logo severočeského města se okamžitě stalo terčem posměchu na sociálních sítích. Dokonce někteří podotýkají, že je snadné vytvořit ze stříšky symbol dámského přirození. Na sociálních sítích se objevují příspěvky jako:

„To je logo, nebo překlep?“

„Hnus vytvořený z písem databáze Googlu.“

Autorem loga je pražský designér Ondřej Zámiš, který byl za vypracování grafického manuálu odměn částkou ve výši 315 tisíc korun. Údajně je tato částka přiměřená, protože grafik je povinen logo a vizuální podklady v případě potřeb upravit, a to až dva roky po předání podkladů.

„Maximálně jednoduchou formou jsem chtěl vyjádřit, že město Liberec je významnou moderní metropolí, která staví na bohaté historii a zároveň hledí do budoucnosti. Toto vše je symbolizováno velkým extraboldovaným L. Vedle něj se v dáli tyčí ikona celého kraje, jejíž věhlas je však světový – Ještěd – typický tvar je opět maximálně zjednodušen na šipku ^. Dohromady tak tvoří symbol, který nezabředl v minulosti a zároveň nenabízí systém komunikace města s jeho obyvateli i návštěvníky,“ vyjádřil se autor Ondřej Zámiš.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru