Město dává odměny řidičům, kteří zastaví na přechodu

Velice častým problémem na čínských silnicích je, že řidiči nezastavují na přechodech pro chodce, přestože pravidla silničního provozu si to vyžadují. Ve městě Le-kching, které se rozprostírá ve východočínské provincii Če-ťiang, se rozhodlo tamní řidič motivovat. Slušným řidičům, kteří zastaví na přechodu pro chodce, rozdává odměny.

Když řidič astaví na pruhované zebře, která je hlídaná bezpečnostními kamerami, může se těšit na odměnu ve výši 100 jüanů (cca 250 korun). A navíc se dostávají do slosování, v jehož rámci mohou vyhrát tunu benzínu. V opačném případě se řidič dočká veřejného zostuzení ve zdejších sdělovacích prostředcích a získá trestné body.

crossing-801713_1280

Město dává řidičům odměny, když zastaví na přechodu pro chodce. Zdroj: Pixabay

Čína má jednu z nejhorších bilancí dopravních nehod na světě, přičemž na tamních silnicích zemře na více než 260 tisíc lidí (21 % z celosvětového počtu obětí dopravních nehod).

Zdroj: The Times

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru