Město budoucnosti v režii Toyoty. Výstavba už započala

Město budoucnosti v režii Toyoty. Výstavba už započala

Kdybyste si měli představit dokonalé město, jak by vypadalo? Nenechte prostor žádným pochybám a překážkám ve vaší fantazii. Vysněte si jakékoliv. Jedno z takových snových měst se totiž rýsuje v Japonsku. Aglomerace se rozšiřuje o město budoucnosti. Na starost si ho vzala Toyota. 

Město budoucnosti bude postaveno v Japonsku na úpatí ho Fudži. A jak se bude jmenovat? Pro tak originální město musí být také originální název – Woven City. Když si název přeložíte, znamená „protkané město“. Název nese dvě roviny významů. První se vztahuje k samotné Toyotě a k jejímu zakladateli, který jako první stroj vyrobil tkalcovský stroj. A druhý význam poukazuje na samotný charakter města a technologickou funkci. Ve městě bude vše vzájemně propojeno a robotizováno. Hypemoderní město má být naprosto odlišné od měst jakje známe dnes. Život v něm bude také naprosto jiný. Vše bude řízeno roboty a umělou inteligencí, zkrátka všemi výdobytky moderní technologie budoucnosti. Zakladatelé chtějí uvést v praxi představu o životě v nové „smart“ době. Město má mít podle plánu na 2000 obyvatel. Rozloha futuristického města bude 700 tisíc metrů čtverečných.

Toyota chce ve městě vyzkoušet aplikaci svých vlastních vozidel s autonomním pohonem, které bude zajišťovat dopravu po celém městě. Zároveň vyvíjí roboty, kteří s automatizací města pomohou. Domácnosti budou protkané chytrou technologií. Architektonické studio BIG Bjarkeho Ingelse se postará o návrh a vizualizaci města. Základní stavební kameny města byly již položeny. Až se dokončí první fáze, do města se nastěhuje 360 obyvatel, k 2000 se město dopracuje postupně.

Woven City by bylo být ukázkovým příkladem udržitelného života lidí na planetě. Investice k výstavbě Toyota, mimo jiné, získává z prodeje dluhopisů.

Zdroj,foto: consultancy.asia

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru