Dnes vyšlo 15 článků

Messenger vám poskytne info o neznámých kontaktech

Zpráva na Facebooku od někoho neznámého vás většinou moc nepotěší. Asi tak jednou z deseti případů to bude sdělení, za které budete rádi. Zbylých devět zpráv bude spam.

Facebook se snaží vám v takovém případě pomoci. Tedy aspoň v Messengeru, protože se z něj snaží udělat nejlepší platformu pro komunikaci s přáteli.

Když si odteď budete s někým psát poprvé, v horní části konverzace vám Messenger zobrazí základní informace o dané osobě. Takže to nebude fungovat jen pro úplné cizince, ale také pro přátelé, které máte na Facebooku už dlouho, ale ještě nikdy jste si s nimi nepsali.

theresa_andrews

Má to ovšem jeden podstatný háček. Nová funkce si bere veřejně dostupné informace z profilu, takže pokud má někdo dobře ošetřené soukromí, moc vám nepomůže.

Navíc Facebook vydal aktualizaci pro iOS a Android zatím pouze v USA, Velké Británii, Francii a Indii. My se dočkáme v budoucnu.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru